Salı , Eylül 22 2020
1000TL-sosyal-yardim-parasi-ve-yeni-destek-kampanyasi-icin-cumhurbaskani-erdogan-aciklama-yapti
1000 TL Sosyal Yardım Parası ve Yeni Destek Kampanyası İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklama Yaptı

1000 TL sosyal yardım parası ve yeni destek kampanyası için Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı

1000 TL sosyal yardım ödenekleri ve yeni gelecek olan yardım kampanyası için açıklamalarda bulunan Erdoğan, pandemi salgını döneminde vatandaşımızın her daim yanındayız dedi. Kabine toplantısına katılımıyla, ilerleyen süreçlerde Türkiye için daha dikkatli ve ekonomi ferahlığı konusunda bilgiler geçildi. Ayrıca bir diğer açıklama başlığı ise kısa çalışma ödenekleri ve ücret desteği ödemeleri hakkında son gelişmeler paylaşıldı. 1000 TL sosyal yardım ödeneği? Pandemi sosyal dayanışma paketi? E-Devlet sosyal yardım ödeneği nedir? Recep Tayyip Erdoğan pandemi destekleri hakkında açıklaması? Yeni destek yardımları hakkında neler söyledi? Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği kimlere veriliyor? Nakdi ücret desteği ödemeleri hakkında gelişmeler?

1000TL-sosyal-yardim-destegi-hakkinda-aciklama-yapti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından resmi açıklamalarda bulundu. Salgın ile mücadele süreci rahatlıkla devam etmekte ve ilerleyen süreçte uygulanmasını planladığımız kararlar var dedi. Açıklamasında ekonomi yönünde atılacak yeni adımların olduğu ve yeni destek yardımları sağlanacağı hakkında konuştu. Yapılan detaylı açıklamalar neticesinde dört ana konu ele alındı. 1000 TL sosyal yardım desteği, nakdi ücret desteği, yeni yardım paketleri ve kısa çalışma ödeneği hakkında açıklamalar.

1000 TL sosyal yardım desteği hakkında açıklama yaptı

Türkiye sağlık sektöründe hızla devam eden başarıları ve ilerleyen süreçte yeni güzel haberlerin oluşacağından bahsedildi. Vatandaşlara geçmişten günümüze sağlık sorunlarını kısa sürede çözümleyecek yeni adımları sürekli attık. Ayrıca ücretsiz sağlık hizmeti veren ülkeler arasında zirvelerdeyiz. Erdoğan, sağlık sektöründe oluşan güçlü sistemimiz ve ekonomik yapıya katkıları ise korona virüs kapsamında daha çok belirginleşti. Son 3 ay içerisinde toplamda 5 buçuk milyon aileye 1000 TL karşılıksız destek, yani geri ödemesiz sosyal yardım desteği verdik. Tabi yardımlar bununla sınırlanmayacak, önümüzde ki süreçte istihdam için teşvik edici yardımlar sağlanacaktır.

kisa-calisma-donemi-ve-yeni-destek-yardimlari-hakkinda-aciklama

İş gücü piyasalarında verimlilik oranını faaliyete geçirmek için düzenlemelerde bulunacağız. 25 yaş altında bulunan gençlere ve 50 yaş üstündeki vatandaşlarımıza daha kolay istihdam sağlamaları adına gelişmeler olacaktır. Yeni destek paketleri ise sıralı olarak gerçekleştirilmeye başlanacak, ancak katılımlar belirli şartlar ve kurallar doğrultusunda gerçekleşecek. Kısa iş dönemi ödenekleri ise 3 ay uzatma süreci ile netlik kazanacağı ve ödeneklerin kesintisiz olarak devam edeceğini açıkladı.

Hakkında Burakcan Şirin

Gündeme Göz At :)

Bakan Selçuk Açıkladı! Emeklilere Bayram İkramiyesi Açıklama Geldi!

Bakan Selçuk Açıkladı! Emeklilere Bayram İkramiyesi Açıklama Geldi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kurban Bayramı evvel emeklilerimize 11 milyar …

taseron-isci-maaslarina-zam-geldi-zam-orani-yuzde-kac

Taşeron işçi maaşlarına zam geldi! Zam oranı yüzde kaç

Çalışma bakanlığı tarafından yürütülen taşeron işçilere zam çalışması hakkında detaylı çalışmalar devam ediyor. Mali ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir