Salı , Eylül 22 2020
3600tl-ek-maas-haberi-geldi
3600 TL Ek Maaş Haberi Geldi

3600 TL Ek Maaş Haberi Geldi! Bakan Soylu Açıklama Yaptı

3600 TL ek maaş göstergesi hakkında yeni açıklamalar yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ek gösterge hakkında gerçekleşecek olan ve yenilenecek adımların açıklamasını yaptı. Detayları sosyal medya ve diğer mecralarda yayınlanması üzere vatandaşlara duyurdu. 3600 TL ek maaş ne zaman gelecek? 3600 TL ek gösterge nasıl alınır? 3600 TL ek gösterge şartları nelerdir? Ek maaş göstergesi için son kararlar nelerdir?

 

Kamu çalışanları tarafından beklenen 3600 TL ek gösterge ücreti ilgili kurumlar tarafından gündeme alınmıştı. Gerekli meclis onaylarının alınarak maaşlara ekleme yapılarak yükselmesini bekleniyordu. Önceki aylarda bildirisi yapılan ek gösterge çalışmaları, hükümet tarafından gündemde olduğunu ve çalışmaların sürdürüldüğünü Bakan Süleyman Soylu açıklamıştı. Müjdeli haberin yakında geleceğini bildirmesi ardından çalışanların dikkatini çeken konulara girmişti.

İlk Haberi Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik Açıklamıştı!

Seçim öncesinde gündeme getirilen kamu çalışanlarının maaşına ek 3600 TL haberinden bahsetmişti. Hükümet tarafından masaya yatırılan konudan yararlanacak kamu çalışanları polis, öğretmen, hemşire, doktor ve imam gibi diğer kamu meslekleriyle ilgilenen çalışanlara müjde verilmişti. 2019 yılının son döneminde tekrar açıklama yapan Ömer Çelik, 3600 TL maaş ek göstergesi üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirtmişti. Açıklamasında ise “Maaşlara yapılacak ek gösterge için hükümet pozitif yönde yaklaşıyor. Negatif düşüncelere kapılacak herhangi sorun ile karşılaşmadık. Kamu görevlisi olan arkadaşlarımıza 3600 TL ek gösterge sağlayacağız” demişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Tarafından Yapılan Son Açıklamada Neler Söylendi

Son aylarda meydana gelen korona virüs salgını yüzünden kamu görevlilerimizin iş yükü çoğaldı. Polisler, doktorlar, hemşireler ve diğer çalışanların zorlu süreçten geçtiği görülmekte. Bu sorunların yaşanması ve iş yükünün artmasıyla 3600 TL ek maaş göstergesi için karar tarihini ileriye aldık. Sözünü vermiştik, şimdi gerçekleştiriyoruz şeklinde cevap veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kısa süre içerisinde konu neticesi açıklanacaktır. 280 bin polis, 110 bin hemşire, 110 bin imam ve 1 milyon 100 bin öğretmen gibi diğer kamu görevlileri onaylanmasının ardından maaşlarında ki ek gösterge ile rahatlayacaktır. Ayrıca yapılan açıklamada memur emeklisi olanların maaşlarına da 750 TL zam gelmesi beklenmektedir.

Hakkında Burakcan Şirin

Gündeme Göz At :)

Bakan Selçuk Açıkladı! Emeklilere Bayram İkramiyesi Açıklama Geldi!

Bakan Selçuk Açıkladı! Emeklilere Bayram İkramiyesi Açıklama Geldi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kurban Bayramı evvel emeklilerimize 11 milyar …

1000TL-sosyal-yardim-parasi-ve-yeni-destek-kampanyasi-icin-cumhurbaskani-erdogan-aciklama-yapti

1000 TL sosyal yardım parası ve yeni destek kampanyası için Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı

1000 TL sosyal yardım ödenekleri ve yeni gelecek olan yardım kampanyası için açıklamalarda bulunan Erdoğan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir