Çarşamba , Eylül 23 2020
arac-alis-ve-satis-islemleri-artik-e-devlet-uzerinden-yapilacak
Araç Alış ve Satış İşlemleri Artık e-Devlet Üzerinden Yapılacak

Araç alış ve satış işlemlerini artık e-Devlet üzerinden yapabilecek

Araç alış ve satış işlemleri için noter başta olmak üzere birçok işlem gerektiği bilinmektedir. Dışarıda uğraşmaya gerek kalmayacak, e-Devlet üzerinden ödeme ve diğer yapılacak işlemler halledilebilir. Yapılan resmi açıklama sonucunda bütün vatandaşlar, her türlü araç tipi için işlemlerini gerçekleştirebilecek. Konuyla ilgili detaylı bilgiler ve açıklamalar yapıldı. E-Devlet üzerinden araç alma işlemleri? Araba satmak isteyenler e-devlet üzerinden yapabilecek mi? E-Devlet üzerinden araç satışı nasıl yapılıyor? Araç satılınca e-devlet üzerinden para alınıyor mu? Araba alınınca e-Devlet üzerinden para gönderilir mi?

Araç alacak ve satacak olanlara yeni haber geldi. Artık bütün işlemleri dışarıda farklı bölgelere giderek halletmek yerine tek bir yerden kontrol edebileceksiniz. Hiç yorulmadan araç satış işlemlerini ya da alış işlemlerini e-Devlet üzerinden tamamlayabilirsiniz.

  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi,
  • Noter satış belgesi,
  • İlişik kesme belgesi,
  • Araç plakası,
  • Tescil ve trafik belgesi,
  • Trafik sigorta poliçesi,
  • Vergi numarası,
  • Başkası tarafından satış gerçekleştirilecek ise vekaletname belgesi gereklidir.

Bir araç satışı için gerekli olan başlıca işlemler bunlardır ve en az 1-2 gün boyunca farklı kurumları dolaştırmak zorunda bırakır. Artık dijital olarak bir aracın satışını gerçekleştirebilir veya satışını alabilirsiniz. Ayrıca e-Devlet üzerinde bulunacak olan sistem en çok galeriler için faydalı olacaktır. Farklı şehirlere de satışları gerçekleştirilecektir.

arac-alis-ve-satis-islemleri-icin-e-devlet-uzerinden-neler-yapilabilir
Araç Alış ve Satış İşlemleri İçin e-Devlet Üzerinden Neler Yapılabilir

Araç alış ve satış işlemleri için e-Devlet üzerinden neler yapılabilir

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-Devlet üzerinden araç alış ve satış işlemleri için nelerin karşılandığına dair açıklamalarda bulundu. İşlemleri gerçekleştirmek için e-Devlet üzerinde “Araçlarım” hizmeti ile sağlanan destekleri görebilirsiniz. Ayrıca bütün işlemler bu kategori üzerinden sürdürülecektir.

Araçlarım kategorisinde sağlanacak hizmetler ise; sigorta, ceza, muayene, otoyol geçişi ve araç borç durumu hakkında bütün bilgileri tek bir yerden kontrolüne erişecektir. Araç üzerine gözüken borçları ve cezalara da aynı ekrandan ulaşılacaktır. Gözüken borçların ödemesi veya bunlara ilişkin ödeme planları gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır. Araç muayenesi ve egzoz gaz emisyonu için yapılan ölçümün detaylı raporlarına da erişim mümkündür. İlerleyen süreçte e-Devlet üzerinden sağlanan hizmetlerin artacağı hakkında bilgiler ise yapılan açıklamada yer aldı.

Hakkında Burakcan Şirin

Gündeme Göz At :)

ikinci-el-arac-fiyatlari-ne-zaman-dusecek

İkinci el araç fiyatları ne zaman düşecek? Araç fiyatlarında düşüş tarihi verildi

İkinci el araç almak için yeni kredi fırsatları duyurulmuştu. Şartları karşılayan bütün vatandaşlara taşık kredisi …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir