Çarşamba , Eylül 23 2020
Bakan duyurdu yardım ödeme iki katına çıkarıldı
Bakan duyurdu yardım ödeme iki katına çıkarıldı

Bakan duyurdu yardım ödeme iki katına çıkarıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SUT’ta oluşturulan düzenlemeyle karşılanan yoğun bakım tedavi ücretlerinin iki katına çıkarıldığını duyurdu. Bakan Selçuk, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni Sıhhat Uygulama Tebliği (SUT) ile Yeni Koronavirüs tedbirleri kapsamında çoğu tedavi yapıldığını açıkladı.

Bakan duyurdu yardım ödeme iki katına çıkarıldı

Koronavirüs tanısı eklenilen her hasta amacıyla hastaneye günlük 660 lira ödeyeceğiz” Yeni düzenlemeyle alakalı değerlendirmelerde tespit edilen Bakan Selçuk, “Bu süreçte yatarak tedavi gören her bir hastamıza sıhhat hizmeti yayınlayan profesyoneller amacıyla koruyucu ve bulaşı önlemeye yönelik yüksek maliyet meydana getiren bakım hizmetlerini geri ödeme kapsamına aldık.

Yeni corona virüs tanısı eklenilen her hastamız amacıyla hizmet veren hastanelerimize de günlük 660 lira ödeyeceğiz. Böylece k’oronav’irüs tanısı konulmuş hastalarımızın tedavisi amacıyla hastanelerimize özel bir destek vermiş olacağız.” dedi.

Bakan Selçuk, “Yoğun bakım hizmetlerini geri ödeme listesine alarak karşıladığımız yoğun bakım tedavi ücretlerini de iki katına çıkarmış olduk. Yine yoğun bakım şartlarında, koronavirüs tedavisinde sarfedilen ilacı da geri ödeme listemize aldık.” ifadelerini kullandı.

“İmmün plazma tedavisinin bedelini karşılayacağız”

Sıhhat hizmeti sunucuları doğrultusundan yayılan sıhhat hizmetleriyle eş güdümlü faturalandırılacak bakım hizmetlerini de ödeme kapsamına aldıklarını belirten Bakan Selçuk, “Dünya Sıhhat Örgütü, salgına karşı duyurduğu bildiride, immün plazma tedavisinin en çok tavsiye edilen potansiyel tedavilerden biri olduğuna ilgi çekti. İmmün plazma ya da serumun toplanması amacıyla ideal koşulların oluşturularak, bu alanda ilerlemelerin luzumluluğuna vurgu yapıldı. Biz de bu tarafta ülkemizde, iyileşen vatandaşlarımızın serumlarından antikor temin edilerek koronavirüs tanılı hastalarımızda kullanılması işlemine ait bedelleri karşılayacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Bakan Selçuk Açıkladı! Emeklilere Bayram İkramiyesi Açıklama Geldi!

Bakan Selçuk Açıkladı! Emeklilere Bayram İkramiyesi Açıklama Geldi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kurban Bayramı evvel emeklilerimize 11 milyar …

1000TL-sosyal-yardim-parasi-ve-yeni-destek-kampanyasi-icin-cumhurbaskani-erdogan-aciklama-yapti

1000 TL sosyal yardım parası ve yeni destek kampanyası için Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı

1000 TL sosyal yardım ödenekleri ve yeni gelecek olan yardım kampanyası için açıklamalarda bulunan Erdoğan, …

Bir Yorum

  1. Ben giriş yaptım açık kapı diye bir yardıma bi cevap gelmedi hep yalan hep bi dönüş bile yapılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir