Pazartesi , Eylül 21 2020
Çalışmayana, İşsizlere Kolay Kredi Veren Bankalar 2020
Çalışmayana, İşsizlere Kolay Kredi Veren Bankalar 2020

Çalışmayana, İşsizlere Kolay Kredi Veren Bankalar 2020

Çalışmayana, İşsizlere Kolay Kredi Veren Bankalar 2020 Kredi kullanmak isteyen kişiler, sandığının aksine her vakit gelir beyan etmek mecburiyetinde değildir ve gelire sahip olmasa ya da bunu ispatlamasa dahi kredi kullanabilir.

İşsizler ya da bir amaçla gelirini beyan etmeyenler gelir belgesi ibraz etmesine lüzum kalmadan kredi kullanmak istiyorsa birtakım bankalarla çalışmak durumundadır.

Bankaların bir alanı gelir belgesini kredi müracaat prosedüründe mecburilik durumuna getirirken, birtakımları belge beyan edilmesine lüzumsinim duymamaktadır. Bu yönden işsizlere gelir belgesiz kredi veren bankalar ve müracaat yöntemleri ile alakalı bilinmesi lüzumenleri transfer etmek faydalı olabilir.

İşsizlere Kredi Verilir Mi?

Herhangi bir yerde çalışmıyorsanız ya da çalışsanız dahi sigortalı değilseniz detaylı bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Kredi kullanmak dilediğiniz bankayla alakalı ilgi etmeniz lüzumen tek konu gelir belgesi ibrazı talep edip etmediğidir.

Gelir belgesi talep etmeyen bir bankaya gerçekleştireceğiniz kredi müracaatı asgari ücretin % 20’sini geçmeyecek kadar taksit ödemeleriyle kabul edilebilir. Bunun belirlenmesindeki en mühim konu ise kredi notunuzdur.

Kredi notunuz yüksekse ve rastgele bir gelir beyan edemiyorsanız banka maaşınızı asgari ücreti baz alarak hesaplar ve 2000 TL’lik asgari ücretin % 20’si yani 400 TL’yi geçmeyecek taksit ödemeleriyle kredi kullanmanıza imkân sağlar. Bu, üst sınırdır bu seviyenin altında gerçekleştireceğiniz kredi müracaatlarının onay alma olsılığı çok daha yüksektir.

İşsize Kredi Verilirken Neye Dikkat Edilir?
İşsizlere kredi verilmeden evvelce ilgi edilen en mühim konu kredi notudur. Bankalar gelir belgesi kredi sunabilcek amacıyla kredi notunun yüksek olmasını ister, kredi notu yüksek olmayan tüketicilerin belge beyan etmeden kredi kullanma olsılığı çok düşüktür.

Bu amaçla kredi müracaatı yapmadan evvelce kredi notunuzun ne kadar yüksek bulunduğunu öğrenmek amacıyla bir kredi notu sorgulaması yapın. Yaptığınız kredi notu sorgulaması ardından notunuz ne kadar yüksekse aylık 400 TL’lik maksimum taksit oranına o kadar yakın bir değere müracaat yapın, kredi notunuz düşükse aylık en çok 250 TL taksit ödemesi gerçekleştireceğiniz kadar oran amacıyla kredi talebinde bulunun. Yüksek kredi notu 1500 ve üzeri puanlardır, 1300 ve altı kredi notu ise düşük kredi notu olarak değerlendirilir. 1300 ile 1500 arasındaki puanları ne şekilde değerlendireceği, hangi kategoriye dahil edeceği bankanın kredi siyasetine bağlıdır.

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar

Çalışmayana kredi veren banka gelir belgesi ve SGK’lı çalışmayı mecburi kılmayan bankaya eş değerdir. Bu yönden durumu hazırda rahatça kredi kullanılabilecek bankalar arasında CEPTETEB, Enpara.com, Odeabank ve Aktifbank yer alır. Buna ek olarak birtakım bankalar da yalnızca lüzumlu görmesi durumunda gelir belgesi ibrazı istemekte, fazlası vakit belge beyan edilmesini mecburi kılmamaktadır.

Enpara.com İhtiyaç Kredisi

Çalışmayana lüzumsinim kredisi veren bankalardan birisi olan Enpara.com, QNB Finansbank’a bağlı olarak dijital bankacılık etkinlikine devam eden bir banka şubesidir. Dosya masrafsız ve gelir belgesiz kredi kullanılmasını olası kılan Enpara.com, lüzumsinim kredisi kullanmak amacıyla müracaat yapabileceğiniz bankalar arasında yer alır. En çok 30 bin TL’ye kadar lüzumsinim kredisi sağlanır, müracaatlar internet sitesi üzerinden çevrimiçi olarak yapılır ve hiçbir prosedür amacıyla şubeye gidilmesine lüzum yoktur.

N Kolay Gelir Belgesiz Kredi

Aktifbank’ın lüzumsinim kredisi ürünü olan N Kolay Kredi yardımıyla 30 bin TL’ye kadar % 0,05 finansman tahsis ücretiyle kredi kullanmanız olasıdür. Gelir belgesi ya da türevi hiçbir evrak ibraz etmenizi istemeyen Aktifbank, müracaatların internet üzerinden yapılmasını olası kılıyor.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi

Çalışmayana kredi verebilen bankalardan birisi olan CEPTETEB, TEB bankasına bağlı olarak etkinlik gösteren bir dijital bankacılık şubesidir. 30 bin TL’ye kadar çevrimiçi lüzumsinim kredisi verebilen CEPTETEB, sigorta ya da dosya masrafı ödemesi yapılmasına da lüzum duymuyor. Başvurular tamamıyla internet üzerinden gerçekleşiyor ve kısa vakit amacıylade kredi tahsisi şubeye gitmenize lüzum kalmadan gerçekleşiyor.

Odeabank Nakit Hazır Kredi

Odeabank, yalnızca lüzumlu görmesi durumunda gelir belgesi istiyor ki çoklıkla hiçbir belge talebinde bulunmadan kredi müracaatı yapılmasına imkân sağlıyor. 35 bin TL’ye kadar lüzumsinim kredisi çekilmesini olası kılan Odeabank’a kredi müracaatı gerçekleştirmek amacıyla internet sitesi üzerinden ya da PTT şubeleri vasıtasıyla talepte bulunabilirsiniz.

ING Bank e-Kredi

ING Bank vasıtasıyla kredi kullanacak tüketicilerden yalnızca lüzumlu görülmesi durumunda belge talep ediliyor ki bu çok düşük bir oran. Çoğu tüketici hiçbir belge ibraz etmesine lüzum kalmadan kredi müracaatı yapabiliyor. 50 bin TL’ye kadar % 0,05 masraflı lüzumsinim kredisi tahsis eden ING Bank, kredi notu yüksek olan tüketicilerin çok daha düşük faiz oranlarıyla kredi kullanmasını olası kılıyor.

Başvuruların internet üzerinden ya da ING Bank şubelerinden yapılması olası.

Hangi Gelirler Beyan Edilebilir

Çalışmıyorsanız kesinlikle geçiminizi sağlamak ve gündelik harcamalarınızı gerçekleştirmek amacıyla bir yerden gelir elde ediyor, para alıyor olmanız lüzumir. Bu yönden hangi gelirlerin bankaya beyan edilebileceğini bilmek de mühimdir:

  1. Tapusu kendinize aitse elde edilen kira gelirleri,
  2. Emekli geliri,
  3. Aynı ikametgah adresinde yaşam sürdüren aile bireylerinin gelirleri,
  4. Çiftçilikten elde edilen kayıtlı gelirler,
  5. Şirket ortaklıklarından elde edilen gelirler,
  6. Sezonsal işlerden elde edilen gelirler.
  7. Bunlar en sık beyan edilen başka gelir çeşitleri olsa da bunlarla sınırlı değildir, elinize nasıl para geçtiğini banka yetkilisine anlatmanız
  8. durumunda bu bulguyu üst makama bildirebilir ve gelir konusu ile alakalı bilgi edinilmesini sağlar. Dolayısıyla paranızı nasıl elde ettiğinizi anlatmaktan çekinmeyin ve kredi müracaatnuzu yapın.

 

Akbank ‘tan Gelir Belgesiz İşsizler İçin Kredi

Akbank uzun bir vakittir hayatımızda olan bir bankadır ve işsizlere kredi olanağı tanıyan en mühim bankadır diyebiliriz. Akbank’a kredi müracaatı gerçekleştirmek amacıyla bütün şubeleri tercih edebileceğiniz gibi, internet bankacılığını kullanarak da müracaat yapılabilirsiniz. İnternetten kredi müracaat amacıyla, https://webapp.akbank.com/DirektKredi/EntryPoint.aspx adresine giriş yapmanız ve bütün istenilen verileri kusursuz olarak girmeniz lüzummektedir. Son olarak Sms ile de müracaat yapılabilirsiniz. Bunun amacıyla de, Kredi aratarak boşluk bırakınız ve Vatandaşlık Numaranızı yazın, 4425’e gönderiniz. Kredi müracaatnuz olumlu ya da olumsuz olarak kısa vakit amacıylade cep telefonunuza kısa mesaj ile gelecektir.

Denizbank ile Gelir Belgesiz Online Kredi

Son vakitlardaki yapmış bulunduğu teşvik edici kampanyalar ile hafızalarımızda yer edinen Denizbank, İşsizlere gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında en çok üstünlüğü sunandır. Gelir belgesi olmadan yalnızca kredi notunuzun yüksek olması durumu ile, 55.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz.

Hem de Denizbank bu olanağı sağlarken, sizlere 36 aya kadar vadelendirme yapıyor. İlk olarak Sms ile kredi kartı müracaat yapabilmek amacıyla, Cep telefonundan KREDİM yazıp, TC. No ile beraber 3280‘e göndermeniz durumunda, müracaat neticesi beş dakika amacıylade cep telefonunuza iletilmektedir. İnternet bankacılığı ile müracaat amacıyla, https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/ adresine giriş yapmanız ve istenilen verileri kusursuz olarak doldurmanız lüzumir. Online kredi müracaat sonuçları, kısa vakit amacıylade cep telefonunuza iletilmektedir.

ING Bank İşsizlere Gelir Belgesiz Kredi

İng bank bilhassa yapmış bulunduğu avantajlı kampanyalar ile tanınan bir bankadır. 3 bin TL’ye kadar bir lüzumsiniminiz varsa eğer, bu lüzumsinimi ING Bank aracılığı ile kısa vakit amacıylade giderebilirsiniz. Bu kredi amacıyla ilk müracat edilen yöntem, ING Bank’ın internet bankacılığı’dır. 0850 222 0 600 numaralı hattı aramanız durumunda, 3 bin TL kredi müracaat yapılabilirsiniz. Başvuru yapmanın başka bir kanalı ise, internet bankacılığıdır. https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu adresine girmeniz ve devamında istenilen verileri kusursuz yazmanız durumunda, kredi müracaatı yapılabilirsiniz. Hem de en yakında ING bank şubelerinden de, 7 gün 24 saat vakitsince kredi müracaatı yapılabilir ve süratli şekilde kredinizi çekebilirsiniz.

İşsiz bireylerin kredi lüzumsinimi konusu ile alakalı bu saydığımız bankalar dışında; çevrimiçi olarak kredi müracaatı olan bankalardan da müracaat yapabilmeleri olası olacaktır. Şubeye gitmeden çevrimiçi kredi müracaatı yapabileceğini bankalar listesini görmek amacıyla bu bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Başvuru Yapan Herkese 1500 TL nakdi yardım yapılacak! Bu aile destek ödemelerinden herkes faydalanabilir!

Başvuru Yapan Herkese 1500 TL nakdi yardım yapılacak! Bu aile destek ödemelerinden herkes faydalanabilir!

Başvuru Yapan Herkese 1500 TL nakdi yardım yapılacak! Bu aile destek ödemelerinden herkes faydalanabilir! 2020 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir