Perşembe , Nisan 9 2020
Anasayfa / Gündem / Corona virüs önlemleri: Ekmek satışında yeni dönem başlıyor
Ekmekte yeni dönem
Ekmekte yeni dönem

Corona virüs önlemleri: Ekmek satışında yeni dönem başlıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı doğrultusundan yayımlanan genelgede, fırınların ekmek ve ekmek tiplerini, besin ile ilişkiye ideal kağıt ya da plastik temelli bir ambalaj malzemesine yerleştirilerek satışa sunulabilecekleri belirtildi.

Ekmek yeni dönem
Ekmek yeni dönem

Koronavirüs önlemleri kapsamında, fırınlardan ekmek satışına bakanlık doğrultusundan ambalaj koşulu getirildi. İlgili kurumlara gönderilen genelgede, corona virüs salgınının devam ettiği vakit içinde, birtakım tüketicilerin tespit edilen hijyen kurallarına uymamasının halk sağlığı yönünden risk oluşturabileceği değerlendirildiği belirtilerek, şu şekilde denildi:

“Piyasaya arz edilen, ekmek ve ekmek tipleri ve başka ekmek tipleri belirti edilen 3 çeşitte satılabilecektir. Hazır ambalajlı olarak, ambalaj malzemesi içerisinde, ekmek ve ekmek tipleri besin ile ilişkiye ideal kağıt temelli ya da plastik temelli bir ambalaj malzemesine yerleştirilerek satışa sunulabilecektir. Ambalaj malzemelerinin ağız kısmının, ürünün rutubetinin bırakabilmesi suretiyle açık bırakılmasında sakınca bulunmamaktadır.’’

EKMEK SATIŞINA KISITLAMA
Pazar, manav gibi yerlerde, sokaklarda, seyyar vasıtalar da ambalajlı ya da ambalajsız olan ekmek ve ekmek tiplerinin satışı yapılmayacağı da belirtilerek, ”Ambalaj malzemesine konulmamış ürünler, sadece, bulaşmayı ve tüketicinin ulaşmasını önleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alınmış bulunduğu dolap ve tezgahlarda bulundurulabilecek ve tüketici isteği üstüne işletme görevlileri doğrultusundan ideal bir ambalaj malzemesine yerleştirilerek tüketiciye arz edilebilecektir.

Hem de pazar, manav gibi yerlerde, sokaklarda, seyyar vasıtalar da ambalajlı ya da ambalajsız olan ekmek ve ekmek tiplerinin satışı yapılmayacaktır’’ denildi.

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Erdoğan'ın dava açmasının hemen ardından Fatih Portakal'a bir şok daha!

Erdoğan’ın dava açmasının hemen ardından Fatih Portakal’a bir şok daha!

Erdoğan’ın dava açmasının anında sonrasında Fatih Portakal’a bir şok daha! BDDK’dan Fatih Portakal ile alakalı …

Bakan Koca Duyurdu: Aşı Çalışmalarında Öncülük Ediyoruz

Bakan Koca Duyurdu: Aşı Çalışmalarında Öncülük Ediyoruz

GALERİNİN DEVAMINI GÖRMEK İÇİN İLERİ TIKAYINIZ… Bakan Koca Duyurdu: Aşı Çalışmalarında Öncülük Ediyoruz. Sağlık Bakanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir