Perşembe , Nisan 9 2020
Anasayfa / Gündem / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Talimatı Verdi
Erdoğan: Talimatı Verdi
Erdoğan: Talimatı Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Talimatı Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Talimatı Verdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ile telekonferans ile görüştü. Bakanlarla oluşturulan tek tek görüşmede, Korona virüse karşı alınan önlemler ve son hal masaya yatırıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Etkileşim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın da eşlik etti.​

Recep Tayyip Erdoğan Talimatı
Recep Tayyip Erdoğan Talimatı

 

SOSYAL MESAFE KURALINA UYULDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beraberinde belirleme edilen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Etkileşim Başkanı Fahrettin Altun ile de “sosyal uzaklık” kuralına ideal olarak Aralıklı olarak oturması ilgi çekti.

ERDOĞAN REKLAM İÇİN TALİMAT VERDİ

Enerji Bakanı Fatih Dönmez ise bor madeninden imal edilen el dezenfektanını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tanıttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da husus amacıyla acil reklam talimatı verdi.

Erdoğan, “Bu dediğiniz dezenfektan hakikaten bu işi gördüğüne göre çok ciddi bir reklam kampanyasına girip buradaki açığı kapatalım. Siz bundan bize de gönderin. Siz denediniz mi, ellerimiz mahvolmasın” ifadelerini kullandı.

BAKAN’I UYARDI: YANLIŞ YAPIYORSUN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dezenfektan ile ellerini temizleyen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e seslenerek, “Yanlış yapıyorsun, kurallara ideal yap” ifadelerini kullanması tebessüm yarattı.

BİR UYARI DA ÇAVUŞOĞLU’NA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na “Seni çok heyecanlı gördüm” sözleri gülüşmelere namacıyla olurken, Çavuşoğlu da “İlk defa video konferans yapıyoruz, o yüzden heyecanlıyım” diye cevap verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan “sosyal uzaklık” uyarısı da yaparken, Çavuşoğlu’nun bakanlığın en büyük büroyu orası olduğunu söyledi.

FAHRETTİN ALTUN’DAN AÇIKLAMA

Etkileşim Başkanı Fahrettin Altun, koronavirüs salgını ve alınan önlemlere dair Twitter hesabından açıklama yaptı. Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüse karşı savaşı koordine ettiğini kaydederek, Erdoğan’ın kabine üyeleri ve başka alakalı kurumlarla telekonferans gerçekleştirip, güncel verileri aldığını söyledi. Erdoğan’ın lüzumlu talimatları verdiğini bildiren Altun, “Cumhurbaşkanı Erdoğan devamlı olarak hali izliyor. Koronavirüs namacıylaiyle 7 can kayıbına dair şanssız haberi aldık. Test sayımızı arttırıyoruz ve son 24 saatte 343 yeni olay daha belirleme edildi” dedi.

‘SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA MİNNETTARIZ’

Test, karantina, deneysel ilaçlar, sosyal uzaklık gibi uygulamalarla sıkı tedbirler aldıklarını altını çizen Altun, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan bu küresel tehdide karşı diplomatik girişimlerle ortak bir cevap ilerletmek amacıyla dünya liderleriyle toplantılar düzenliyor. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var ve önemetle oluşturulan ortak tedbirler virüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Koronavirüse karşı bu tarihi ve eşi görülmemiş mücadelede, hükümetimiz bu tehdidi çok öneme alıyor ve bir yandan ekonominin istikrarını sağlarken bir yandan da sıkı sıhhat önlemleri alıyor.

Hastalara bakabilmek amacıyla cansiparane bir şekilde kendi sıhhatlarını ve hayatlarını tehlikeye atan sıhhat çalışanlarımıza son derece minnettarız. Hem de halkımızı koruduğu amacıyla emniyet güçlerine ve farkındalık uyandırdığı amacıyla medyaya da teşekkür ederiz. Fedakarlıkları katiyen unutulmayacak.”

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Erdoğan'ın dava açmasının hemen ardından Fatih Portakal'a bir şok daha!

Erdoğan’ın dava açmasının hemen ardından Fatih Portakal’a bir şok daha!

Erdoğan’ın dava açmasının anında sonrasında Fatih Portakal’a bir şok daha! BDDK’dan Fatih Portakal ile alakalı …

Bakan Koca Duyurdu: Aşı Çalışmalarında Öncülük Ediyoruz

Bakan Koca Duyurdu: Aşı Çalışmalarında Öncülük Ediyoruz

GALERİNİN DEVAMINI GÖRMEK İÇİN İLERİ TIKAYINIZ… Bakan Koca Duyurdu: Aşı Çalışmalarında Öncülük Ediyoruz. Sağlık Bakanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir