Cuma , Temmuz 10 2020
devletten-hibe-destegi-nasil-alinir
Devletten Hibe Desteği Nasıl Alınır

Devletten Hibe Desteği Nasıl Alınır? Hibe Desteği Şartları Nelerdir?

İş sahibi olan veya yeni iş kurmak isteyen girişimcilere hibe desteği müjdesi geldi. Devlet tarafından girişimcileri desteklemek amaçlı geçerli şartlara uygun bütün herkes krediden faydalanabilecektir. Sektörler için oluşturulan paketlerden faydalanmak için katılım sağlayabilir ve yeni işiniz için hazırlıklara başlayabilirsiniz. Hibe desteği nedir? Hibe kredi desteği nasıl alınır? Hibe kredisi şartları nelerdir?

 

Hibe Desteği Nedir? Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Hibe desteği, her sektör ve kuruluş amacı bulunduran girişimcilerin, kullandığı devlet yardımlı kredi alma yöntemidir. Hibe karşılıksız alınan ve bedel ödenmeyen anlamına gelmektedir. Devlet alacağınız hibe kredileri için başvuru detayları ve sektöre göre belli ücret yardımı yapmaktadır. Yapılan hibe kredi desteği ise geri ödemesi olmadan verilmektedir. Yeni kurulacak şirket, fabrika ve düşük bütçeli işleriniz için kullanılabilir. Ayrıca kurulmuş ve hali hazırda kullanılan iş yerleri için de başvuru yapılması mümkündür. Kullanım amacına göre belirtilen başvuru ile destek kredi bütçesi belirlenerek tahsis ediliyor.

Hibe Kredi Desteğini Kimler Alabilir?

Devlet tarafından bütün girişimcilere ve hazır kurulu iş sahiplerine sektör detayına göre yardım yapılmaktadır. Başvurular yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken ve onaylanması için bilinmesi gerekenler ise; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. Başvuru yapacak kişinin 18 yaş ve üstü olması gereklidir. İşletme üzerinden yapılacak ve yapılmış olan gider faturaları bildirilmelidir. Yeni işletme kuracak veya kurduğu işletmenin potansiyelini yükseltmek isteyenlerin sektör ile alakalı detaylı bilgi vermesi gerekir. İşletme açacak veya kurulu işletmesini yükseltecek şahısların birinci dereceden yakın akrabasından hizmet almaması gerekir. Başvuru yapacak işletme sahibi veya yeni girişimci adaylarının en az ilkokul mezunu olması zorunludur.

 

Hibe Kredi Desteği Başvuru Şartları Nelerdir? Başvurular Nereye Yapılır?

Hibe desteği almak isteyen vatandaşların başvuru kapsamında belirli kurallara ve şartlara uyması gerekmektedir. Şartlar arasında belirtilen kriterlere uyması halinde KOSGEB üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvuruyu yapacak kişini T.C. vatandaşı ve 18 yaş üstü olması gereklidir. Ayrıca yukarıda belirtilen diğer kriterlere uyuyor olmalıdır. Aksi halde başvurular ertelenecek veya askıya alınacaktır. KOSGEB tarafından onaylanan her girişimci destek kredisi işletme sahibine iletişim bilgileri üzerinden haberi verilmektedir.

 

Hakkında Burakcan Şirin

Gündeme Göz At :)

arac-alis-ve-satis-islemleri-artik-e-devlet-uzerinden-yapilacak

Araç alış ve satış işlemlerini artık e-Devlet üzerinden yapabilecek

Araç alış ve satış işlemleri için noter başta olmak üzere birçok işlem gerektiği bilinmektedir. Dışarıda uğraşmaya …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir