Perşembe , Nisan 9 2020
Anasayfa / Gündem / Recep Tayyip Erdoğan Mesaj: Okul Tatileri Uzayacak Mı?
Okul Tatilleri Uzuyor mu?
Okul Tatilleri Uzuyor mu?

Recep Tayyip Erdoğan Mesaj: Okul Tatileri Uzayacak Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların tatil vakitci ile alakalı görüşme yaptı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Talimatınızı alabilmek isterim, ileriki haftalarda tatil olacak mı, olmayacak mı? Müsadeniz olursa, Bilim Kurulu ile fikir alışverişi yapıp tatili uzatmak isteriz ama sizin talimatınzı ne olur?” sorusunu yöneltti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cevabı ise şu şekilde oldu: ” Yani doğrusu, Bilim Kurulu’yla da bir görüşün. Yani beni gönlüm, Bilim Kurulu’nun bu noktadaki tavsiyesini çok önemsiyorum. Yani uzatılabilir de uzatılmayabilir de ama şayet Bilim Kurulu uzatılmasında yarar var diyorsa ona uyalım. ‘Bir hafta yeter’ diyorsa ona uyalım. İşin ehli onlar. Onların tavsiyeleri istikametinde gitmekte yarar var.”

Video:

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI AÇIKLADI. OKULLAR TATİL Mİ?

Okullar haftaya açılacak mı sorusunu gündemdeki en mühim başlıkla arasında hususmunu korurken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca husus ile alakalı mühim ifadeler kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cevabı ise şu şekilde oldu: ” Yani doğrusu, Bilim Kurulu’yla da bir görüşün. Yani beni gönlüm, Bilim Kurulu’nun bu noktadaki tavsiyesini çok önemsiyorum. Yani uzatılabilir de uzatılmayabilir de ama şayet Bilim Kurulu uzatılmasında yarar var diyorsa ona uyalım. ‘Bir hafta yeter’ diyorsa ona uyalım. İşin ehli onlar. Onların tavsiyeleri istikametinde gitmekte yarar var.

Okullar haftaya açılacak mı sorusunu gündemdeki en mühim başlıkla arasında hususmunu korurken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca husus ile alakalı mühim ifadeler kullandı.

Koca; “Milli Eğitim Bakanlığı’mızla çarşamba günü Bilim Kurlumuza katılmak üzere bugün hususştuk. Dolayısıyla Bilim Kurulu’nda çarşamba günü eğitim husussunu gündemimize almış olacağız.” dedi. Dolayısıyla okulların tatilinin bir vakit daha uzatılacağı ve Coronavirüs’ün etkisinin kırılıp ferah ortama kavuşana kadar okulların kapalı kalacağı beklenmekte.. 16-22 Mart 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil yapan ve hafta sonu tatilleri ile eş güdümlü 9 gün okula gitmeyen öğrenciler 23 Mart pazartesi günü itibariyle uzaktan eğitime başlamıştı. Yeni belirlenecek çalışma takvimine göre okulların tatil zamanı uzayabilir.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gerekli açıklamalara şu şekilde değindi. “Okulların açılmasıyla alakalı eğitimsel bir eksiğimiz yok. Yarın denilse yarın başlarız fakat bu tamamiyle sağlıkla alakalı bir durum. Sağlık Bakanı ile devamlı ilişki halindeyiz, bu hafta yine görüşeceğiz ve lüzumlu bilgilendirmeyi yapacağız. Okullar hiç açılmasa da ona dair planımız var. Elimizde bitmiş bir paket var. Her türlü olsılığı düşünüyoruz.” dedi.

YAZ TATİLİ İPTAL OLACAK MI?

Ziya Selçuk, uzaktan eğitim vakitcine dair mühim açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, “Yaz tatilinin iptal olup olmayacağı, bilimsel bilgilere dayanır. Şu an amacıyla bir şey söyleyemeyiz.” dedi.

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Erdoğan'ın dava açmasının hemen ardından Fatih Portakal'a bir şok daha!

Erdoğan’ın dava açmasının hemen ardından Fatih Portakal’a bir şok daha!

Erdoğan’ın dava açmasının anında sonrasında Fatih Portakal’a bir şok daha! BDDK’dan Fatih Portakal ile alakalı …

Bakan Koca Duyurdu: Aşı Çalışmalarında Öncülük Ediyoruz

Bakan Koca Duyurdu: Aşı Çalışmalarında Öncülük Ediyoruz

GALERİNİN DEVAMINI GÖRMEK İÇİN İLERİ TIKAYINIZ… Bakan Koca Duyurdu: Aşı Çalışmalarında Öncülük Ediyoruz. Sağlık Bakanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir