Pazar , Eylül 20 2020
Sağlık Bakanlığı 2020 KPSS güncel taban puanları
Sağlık Bakanlığı 2020 KPSS güncel taban puanları

Sağlık Bakanlığı 2020 KPSS güncel taban puanları

Sağlık Bakanlığı 2020 KPSS güncel taban puanları

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS, her yıl on binlerce kişinin devlet kadrosuna atandığı bir sınav. Her yıl değişkenlik gösteren KPSS taban puanlarında birçok bakanlığa ve devlet kurumuna atanmak için gerekli minimum puan düzeyi ortaya çıkıyor. 2020 KPSS atamalarındaki taban puanlar konusunda merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı’nın hemşire ve diğer personel alımlarında uyguladığı taban puanları sizler için sıraladık. Ameliyat, evde bakım, röntgen, diyaliz gibi alanlarda çalışabileceğiniz sağlık teknikeri pozisyonu, hemşirelik ya da doktorluk gibi farklı alanlar için uygulanan puanları aşağıda bulabilirsiniz.

Ortaöğretim KPSS: Sağlık Bakanlığı taban puanlar
KPSS sınavında ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerine göre, farklı kurumlara atanma şansınız oluyor. 2020 KPSS taban puanlarında, Sağlık Bakanlığı’na hemşire ve diğer pozisyonlarda atanabileceğiniz taban puanları sizler için sıraladık. Ortaöğretim KPSS taban puanlarında, 2020 yılında ortalama olarak 82 puan taban görünüyor. Ağrı, Ardahan ve Batman gibi illerde acil sağlık hizmetleri istasyonlarına atanmak için KPSS’de 82 puan yeterlidir.

Ön lisans KPSS: Sağlık Bakanlığı taban puanlar
Ön lisans yani iki yıllık üniversite okuyarak Sağlık Bakanlığı’nda kadrolu memur olmak istiyorsanız, KPSS’deki taban puanlar diğer taban puanlara göre daha makul bir yerde. Ön lisans KPSS taban puanlarında, 71 puana kadar düştüğü görülüyor. Örnek vermek gerekirse, 2020 KPSS, Sağlık teknikeri olmak için Gümüşhane Kelkit ilçesindeki müdürlüğe atanmak için gerekli olan puan 71,90 idi. Siz de bu puanı alarak, Sağlık bakanlığı’nın toplum sağlığı merkezlerinde çalışabilirsiniz. Bunun yanı sıra Hatay Reyhanlı’da 70,5 puan ile, Cizre’de 69 puanla da atamalar yapılmıştır.

Lisans KPSS: Sağlık Bakanlığı taban puanları
Lisans, yani üniversite mezunu olarak Sağlık Bakanlığı bünyesinde ebe, hemşire, psikolog, fizyoterapist, odyolog ya da sosyal çalışmacı olarak yer alabilirsiniz. Lisans KPSS taban puanları, 2020 yılında perfüzyonist kadrosu için taban 58 puanda kaldı. Ebe olmak istiyorsanız, 2020 taban puanları 64 puana kadar geriledi. Hemşirelik taban puanı ise 2020 yılında ortalama 73-74 aralığında oldu.

Sağlık Bakanlığı, özellikle koronavirüs salgının ardından sağlık personeli kadrosunu daha da genişletmek, güçlendirmek için personel alımı yapacağını duyurdu. 2020 Sağlık Bakanlığı personel alım duyurularını takip ederek, yeni alımlarda erkenden haberdar olabilirsiniz. Lise, ön lisans ve lisans düzeylerinde KPSS puanı alarak, Türkiye’nin birçok iline, iyi maaşlar ve hayat şartları ile atanabilirsiniz.

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Üniversite güncel taban puanları 2020: Mühendislik bölümleri hangi puanla alıyor?

Üniversite güncel taban puanları 2020: Mühendislik bölümleri hangi puanla alıyor?

Üniversite güncel taban puanları 2020: Mühendislik bölümleri hangi puanla alıyor? YKS’de, 2020 yılında iyi bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir