Perşembe , Nisan 9 2020
Anasayfa / Gündem / Sigara içenlere kötü haber! Fahrettin Koca Açıklama
Fahrettin Koca Tütün Açıklaması
Fahrettin Koca Tütün Açıklaması

Sigara içenlere kötü haber! Fahrettin Koca Açıklama

Sigara içenlere kötü haber! Sigara tiryakilerine kötü haberi bakan verdi. Bakanın açıklaması tiryakilerde şok etkileri yaptı. Hükümet sigara içenleri ayağa kaldıran yeni kararını son dakika duyurusuyla duyurdu.

 

Tütün Kararı
Tütün Kararı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tütün ürünlerinin kullanıldığı tavanı açılır kapanır alanların bundan sonra “kapalı alan” olarak kabul edileceğini, yönetmelikle bu tanımlarının tekrar tespit edebileceğini bildirdi.

Uygulamaya geçirilen düz paket programına ilişkin, Özbekistan temasları kapsamında ziyaret ettiği Semerkand’da basın mensuplarına bildirimde tespit edilen Fahrettin koca yeni bir haberi daha paylaştı.

 

Tütün Kararı
Tütün Kararı

 

Tütünle mücadele kesintisiz devam ediyor Tütünle mücadeleyi kesintisiz devam ettirmek istediklerini altını çizen Koca, “Vatandaşımızın temiz hava alma hakkını emniyet altına alabilmek gerektiğine inanıyoruz. Bu çerçevede bugün de gündeme giren tek paket programıyla markanın yüzde 5’i geçmediği ve cazibenin bilhassa dönem dışı kaldığı tek paket programına geçilmiş oldu.” dedi.

Dünyada çoğu ülkede düz paket programı olduğuna işaret eden Koca, Türkiye’nin de 7’inci ülke olarak bu uygulamaya geçtiğini ifade etti.

 

Tütün Kararı
Tütün Kararı

Fahrettin Koca, endüstrinin gençleri ve kadınları rol model olarak amaç aldığına ilgi çekerek, şunları söyledi: Açık kısmı daha net tanımlayacağız “Bu çerçevede gençlere ve bayanlara yönelik daha etkili bir yaklaşım içersinde olacağız. Kapalı ve açık alan tarifi vardı.

Bu açık alan tarifinın tavanı açılır, kapanır sistemlerin çok istismar edildiğini ve kapalı alan olarak kullanıldığını görüyoruz. Bununla alakalı önümüzdeki haftalar bir düzenlememiz olacak. Açık kısmın daha net tanımlandığı ‘açılır kapanır’ tipinde olmadığı ve vatandaşın yüzde 70’inin sigarasız, dumansız ortamı aradığı bir ortamda genellikle arka taraflara yönlendirildiğini önde daha manzaralı yerlerin sigara içen kesime ayrıldığını görüyoruz.

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Erdoğan'ın dava açmasının hemen ardından Fatih Portakal'a bir şok daha!

Erdoğan’ın dava açmasının hemen ardından Fatih Portakal’a bir şok daha!

Erdoğan’ın dava açmasının anında sonrasında Fatih Portakal’a bir şok daha! BDDK’dan Fatih Portakal ile alakalı …

Bakan Koca Duyurdu: Aşı Çalışmalarında Öncülük Ediyoruz

Bakan Koca Duyurdu: Aşı Çalışmalarında Öncülük Ediyoruz

GALERİNİN DEVAMINI GÖRMEK İÇİN İLERİ TIKAYINIZ… Bakan Koca Duyurdu: Aşı Çalışmalarında Öncülük Ediyoruz. Sağlık Bakanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir