Salı , Eylül 22 2020
taseron-isci-maaslarina-zam-geldi-zam-orani-yuzde-kac
Taşeron İşçi Maaşlarına Zam Geldi! Zam Oranı Yüzde Kaç

Taşeron işçi maaşlarına zam geldi! Zam oranı yüzde kaç

Çalışma bakanlığı tarafından yürütülen taşeron işçilere zam çalışması hakkında detaylı çalışmalar devam ediyor. Mali ve sosyal konular ele alınarak üzerinde durulmaya başlandı ve oldukça fazla alakalı başlıklar arasında öncelik maaş zam oranları oldu. Taşeron işçiler ise 2020 yılında gelecek olan maaş zammını dört gözle bekliyor. Ayrıca işçiler tarafından merak edilen asıl konulardan birisi de maaşlara yapılacak zam oranının yüzde kaç olduğudur. Taşeron işçilere maaş zammı? 2020 taşeron işçi maaş zammı açıklandı? Taşeron işçilere maaş zammı yüzde kaç olacak? Maaş zamlarında taşeron işçilere uygulanacak oranlar açıklandı mı? Çalışma Bakanlığı taşeron işçilere maaş zammı hakkında açıklaması?

taseron-isciler-icin-2020-yilinda-belirlenen-maas-zammi-hakkinda-muhtemel-oranlar-nedir

Türk İş Sendikası, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, tarafından yapılacak görüşme neticesinde taşeron işçiler için önümüzdeki dönemlerde maaş zammı bekleniyor. 2020 yılında taşeron işçilere uygulanacak olan maaş zammı hakkında detaylı görüşmeler doğrultusunda alınacak karar ise, işçiler tarafından merakla beklenen konulardan birisi oldu. İlgili konu hakkında ilerleyen süreçte gerçekleşmesi açıklandığında merak edilen diğer soru ise maaşlara yapılacak zam oranının yüzde kaç olduğu yönündeydi.

Taşeron işçiler için 2020 yılında belirlenen maaş zammı hakkında muhtemel oranlar nedir?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile gerçekleştirilecek görüşme neticesinde, Türk İş Sendikası tarafından sunulacak zam teklifi hakkında detaylı açıklamalar bekleniyordu. İşçi sendikası tarafından Bakanlık ile yapılacak görüşme ileri tarihe ertelenmesi sonucunda, 2020 yılının ağustos ayı sonu veya eylül ayı başlangıcı gibi görüşmeler sağlanacaktır. 6 aylık dönemlere ayrılması planlanan maaş zammı uygulanması bekleniyor. Ancak bu olayın yanında işçilere sosyal ve mali haklardan faydalanması hakkında ilerleyen süreç için olumlu dönüşler bekleniyor.

aile-calisma-ve-sosyal-hizmetler-bakanliği-ve-turk-is-sendikasi

Taşeron işçi kısmını kapsayacak Toplu İş Sözleşmesi genelinde olması düşünülüyor. TİS ve işçiler için getirilecek diğer yenilik ise talep iletme hakkına sahip olacaklardır. İşçiler maaşlarına yapılacak zam oranı hakkında bekleyişte ve birtakım düşüncelere sahip, ancak son kararı yine Bakanlık tarafından açıklanacaktır. Ancak beklenen taşeron işçi maaş zammı ise yüzde 15 oranların yükseliş göstereceği yönündedir. Ayrıca tahmin edilen diğer oranlar ise yüzde 12,5 yüzde 17,5 yüzde 10 ve yüzde 20 olması düşünülüyor.

Hakkında Burakcan Şirin

Gündeme Göz At :)

Bakan Selçuk Açıkladı! Emeklilere Bayram İkramiyesi Açıklama Geldi!

Bakan Selçuk Açıkladı! Emeklilere Bayram İkramiyesi Açıklama Geldi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kurban Bayramı evvel emeklilerimize 11 milyar …

1000TL-sosyal-yardim-parasi-ve-yeni-destek-kampanyasi-icin-cumhurbaskani-erdogan-aciklama-yapti

1000 TL sosyal yardım parası ve yeni destek kampanyası için Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı

1000 TL sosyal yardım ödenekleri ve yeni gelecek olan yardım kampanyası için açıklamalarda bulunan Erdoğan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir