Pazartesi , Haziran 1 2020
gece yarısı görevden alınan bakan
gece yarısı görevden alınan bakan

Ulaştırma Bakanı’nın görevden alınmıştı nedeni…

Gece yarısı yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile görevinden alınan Ulaştırma ve Altyapı eski Bakanı Cahit Turhan’ın koronavirüs tedbirleri kapsamında pasif kaldığı amacıyla koltuğunu kaybettiği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, evvelceki gece bir kararname yayımlayarak sürpriz bir karara imza attı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olan Cahit Turhan görevden alındı ve yerine muavini Adil Karaismailoğlu atandı.Erdoğan’ın bu hamlesi, 2018 senesinde kurduğu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ndeki ilk farklılık olurken herkes kararın gerekçesini merak etti.

VİDEO:

 

GÖREVDEN ALINMASININ SEBEBİ KANAL İSTANBUL MU?

Kamuoyunda eski Bakan Turhan amacıyla detaylı iddialar meydana atıldı. Kimi çevreler Kanal İstanbul Projesi’nin ihalesini ertelemediği amacıyla görevden alındığını iddia etti fakat Sözcü gazetesinden Veli Toprak’ın haberinde yer alan verilere göre vakanın aslı başka.VİRÜS ÖNLEMLERİNDE PASİF KALDIAK Parti kulislerinde asıl gerekçenin Cahit Turhan’ın Kovid-19 tedbirlerinde pasif kalması bulunduğu öne çıktı. Kanal İstanbul’la alakalı son ihalenin daha evvelce tespit edilen takvime göre yürütüldüğü ve bakanın şahsi bir rolünün olmadığı kaydedildi.

Toprak’ın haberinde alakalı kısım şu şekilde:Turhan’ın virüs nedeniyle havayolu, karayolu ve denizyolu ulaşımında erken tedbir alamadığı ve yetersiz kaldığı vurgulanıyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı son 7 tedbir içersinde yer alan ‘Yurtdışı uçuşların yasaklanması’ kararı da Turhan’a karşın alınmış bir karar olarak öne çıkıyor.

Ulaştırma Bakanı'nın görevden alınmıştı nedeni...

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

devletten-hibe-destegi-nasil-alinir

Devletten Hibe Desteği Nasıl Alınır? Hibe Desteği Şartları Nelerdir?

İş sahibi olan veya yeni iş kurmak isteyen girişimcilere hibe desteği müjdesi geldi. Devlet tarafından …

Corona Virüsü Türkiye’nin İç Piyasasını Nasıl Etkiledi

Corona Virüsü Türkiye’nin İç Piyasasını Nasıl Etkiledi

Corona Virüsü Türkiye’nin İç Piyasasını Nasıl Etkiledi Akıllara gelebilecek bütün piyasa şekillenmelerinin zarar etmesi ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir