bankalardan-destek-geldi
Bankalardan Destek Geldi

Bankalardan destek geldi! Korona virüs sebebiyle 20 bin TL kadar borcu olanlar erteleyebiliyor

Bankalardan destek için açıklama geldi. Korona virüs sebebi ile yaşanan olumsuz olaylar ve işsizlik problemleri neticesinde kamu bankaları tarafından vatandaşa yeni destek başladı. Salgın nedeni ile Türkiye genelinde ekonomik problemler yükselmeye başladı. Bankalar ise ortak karar sonucu vatandaşın 20 bin TL kadar borçlarını erteleme fırsatı sundu.

Kamu bankaları destek paketi? Kamu bankaları borç erteleme nedir? Borç erteleme desteği kimleri kapsıyor? Özel bankalar borç erteleme desteği veriyor mu? Hangi bankalarda borç erteleniyor? 20 bin TL kadar borçları erteleyen bankalar? Borçları ertelerken ekstra ücret yansıyacak mı?

Bankalardan destek geldi! Korona virüs sebebiyle 20 bin TL kadar borcu olanlar erteleyebiliyor

 

Bütün dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını büyük çapta olumsuz etkilerini bütün insanlara yansıttı. Türkiye ise salgın başlangıcı ile beraber istihdamı korumak adına yeni kalkanlar oluşturdu. Bu kapsamda en çok faydası bulunan ise kamu bankaları ve özel bankaların desteği olmuştur. Devlet tarafından gerçekleştirilen ve hız kesmeyen yardım paketleri ise 100 milyar TL kadar bütçeyle karşılanıyor.

Kamu bankaları tarafından yapılan yardım ise Merkez bankası başta olmak üzere 210 milyar TL bazındadır. Özellikle bireysel ve KOBİ müşterilerine kolaylık sağlamaya devam eden bankalar, yeni haberini ise 20 bin TL kadar borçların erteleneceği hakkında duyuru yaptı.

Bankalardan destek geldi! Korona virüs sebebiyle 20 bin TL kadar borcu olanlar erteleyebiliyor

Ziraat Bankası erteleme desteği

Ziraat Bankası, mayıs ayında başlattığı kredi erteleme kampanyasını henüz sürdürmeye devam ediyor. Pandemi sebebi ile nakit gelirlerinde denge bozukluğu oluşan vatandaşların olumsuz etkilerinin minimum orana indirmek için harekete geçmişti.

Halkbank erteleme desteği

Halkbank, nisan ayı başlangıcında mevcut kredi erteleme desteğine katılım gösterdi. Taksit, faiz ve anapara ödemesinde gecikme yaşayan müşteriler ve yaşaması planlanan müşterileri için destek kampanyasından faydalanma fırsatı sundu. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayan ödeme vadelerinde erteleme şansı olacaktır. Ayrıca erteleme yapılması durumunda faiz oranı işlenmeyecektir. Bankalardan destek ile erteleme sürecine giren vatandaşlarına ayrıcalık tanıyacaktır.

Bankalardan destek geldi! Korona virüs sebebiyle 20 bin TL kadar borcu olanlar erteleyebiliyor

Vakıfbank destek paketi

Vakıfbank bünyesinde bulunan bütün bireysel ve firmaları kapsayacak destek paketine mart ayında katıldı. Haziran ayının sonuna kadar gerçekleşecek tüm faiz ve anapara ödemelerinde ya da kredi taksitlerinde esneklik sağlanacaktır. İşletmelerin istihdam kapsamında devamlılık şartı ile 3 aylık maaş giderleri gözlemlenerek uzun vadeli kredi desteği sağlanacaktır.

Hakkında Burakcan Şirin

Gündeme Göz At :)

Şekilli Yazı Yazma - Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Şekilli Yazı Yazma – Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformların yüzbinlerce kullanıcı mevcut. Bu kullanıcılar arasından sıyrılmak …

ozel-bankalar-konut-kredisi-icin-kamu-bankalari-ile-yarisa-girdi

Özel bankalar konut kredisi için kamu bankaları ile yarışa girdi! Hangi bankalar konut kredisinde faiz indirimi yaptı

Korona virüs salgını sebebi ile yaşanan ve son aylardır etkisini ekonomi sorunlarında belirtmesiyle kamu bankaları …

Bir Yorum

  1. paslanmaz çelik sabunluk

    Çok güzel makaleler sunduğunuz için teşekkür ederiz. Umarım onları güncellemeye devam edebilirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir