Pazartesi , Eylül 21 2020
ozel-bankalar-konut-kredisi-icin-kamu-bankalari-ile-yarisa-girdi
Özel Bankalar Konut Kredisi İçin Kamu Bankaları İle Yarışa Girdi

Özel bankalar konut kredisi için kamu bankaları ile yarışa girdi! Hangi bankalar konut kredisinde faiz indirimi yaptı

Korona virüs salgını sebebi ile yaşanan ve son aylardır etkisini ekonomi sorunlarında belirtmesiyle kamu bankaları tarafından kredi atağına geçilmişti. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından vatandaşa yeni sunulan destek kredisi ise bir sene ertelemeli olarak hazırlandı. Kamu bankaları tarafından atılan bu adımın ardından, özel bankalar tarafından yapılacak açıklama beklendi. Yüz binlerce vatandaşın beklediği o ilk hamle geldi. Özel bankalar da konut kredisi için rekabetten geri durmadı. Yapı Kredi Bankası, İş Bankası ve TEB konut kredilerinde güncellemeye giderek yeni paketlerini hazırladı. Özel bankalar konut kredileri? Hangi kamu bankaları konut kredisi veriyor? Konut kredilerinde 12 ay erteleme fırsatı? TEB konut kredileri? Özel banka konut kredisi faizleri? İş Bankası konut kredisi? Yapı Kredi Bankası konut kredisi nasıl alınır?

hangi-bankalar-konut-kredisinde-faiz-indirimi-yapti

Pandemi salgını ile kamu bankaları tarafından birçok destek amaçlı kredi paketleri oluşturuldu ve henüz devamlılığını göstermektedir. Ancak özel bankalar tarafından bu zamana kadar kredi bakımından herhangi bir açıklama yayınlanmadı. Son günlerde özel banka müşterilerinin gösterdiği tepki ve beklentileri ile harekete geçtiler. Konut kredileri uygun faiz oranları ve 6 ay erteleme süresi sunan özel bankaların ödeme planları ile ilgili detaylar verildi.

İş Bankası konut kredi desteğini başlattı! 6 Ay erteleme süresi verildi

Türkiye genelinde bankalar arasında en büyük işlem hacmine sahip olanlardan birisidir. Pandemi başlangıcından beri konut kredileri hakkında yeni veya uygun koşullar sunulmamıştı. Faiz indirimi ve 6 ay erteleme süresi ile özel bankalara yol gösteren oldu. 120 Ay vadeye kadar 100 bin TL konut kredisi ve üstüne çıkma şansı tanıyor. 0,87 faiz oranı uygulanarak önce ki yüzdesine oldukça fazla fark attı.

is-bankasi-teb-yapi-kredi-konut-destegi

TEB konut kredisi desteği ve faiz oranlarında düşüş yaptı

Özel bankaların ayaklanması ile beraber pozitif sürecin diğer habercisi ise TEB oldu. 120 ay vadeli konut kredisi desteği ve 0,89 faiz oranları uygulaması gerçekleştirdi.

Yapı Kredi Bankası konut kredisinde peşinatı yüzde 10 yaptı

Konut kredisi için yeni adımlar atması ve faiz oranlarında esneklik sağlamasıyla gündeme gelen bir diğer özel banka ise Yapı Kredi olarak belirlendi. Konut kredilerinde peşinat yüzde 10 oranlarına geriledi ve ayrıca 0,89 faiz oranı uygulamaya alındı.

Hakkında Burakcan Şirin

Gündeme Göz At :)

Bakan Selçuk Açıkladı! Emeklilere Bayram İkramiyesi Açıklama Geldi!

Bakan Selçuk Açıkladı! Emeklilere Bayram İkramiyesi Açıklama Geldi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kurban Bayramı evvel emeklilerimize 11 milyar …

1000TL-sosyal-yardim-parasi-ve-yeni-destek-kampanyasi-icin-cumhurbaskani-erdogan-aciklama-yapti

1000 TL sosyal yardım parası ve yeni destek kampanyası için Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı

1000 TL sosyal yardım ödenekleri ve yeni gelecek olan yardım kampanyası için açıklamalarda bulunan Erdoğan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir