Pazartesi , Temmuz 15 2024
ikinci-el-arac-fiyatlari-ne-zaman-dusecek
İkinci El Araç Fiyatları Ne Zaman Düşecek

İkinci el araç fiyatları ne zaman düşecek? Araç fiyatlarında düşüş tarihi verildi

İkinci el araç almak için yeni kredi fırsatları duyurulmuştu. Şartları karşılayan bütün vatandaşlara taşık kredisi desteği sağlanacaktı, ancak kampanyanın duyurulması ardından araç fiyatlarında yüksek artışlar görülmeye başlandı. Birkaç ay öncesi ile kıyaslandığında şuan istenen fiyatların artması araçlara taleplerin yükselmesini sağladı. Kredi ile ikinci el araba alacak vatandaşlara fiyatlarda düşüşün ne zaman olacağı hakkında tarih açıklaması geldi. İkinci el araba fiyatları? İkinci el araçlar neden pahalı? İkinci el araç fiyatları ne zaman düşecek? Kredi ile ikinci el araç alma fırsatı? Taşıt kredisi alarak ikinci el araba satın alınır mı? İkinci el araç kredisi ne kadar çekilir?

araclarin-fiyatlarinda-dusus-tarihi-verildi

Korona virüs salgını yurtdışında başlangıcı olduğunda, ikinci el araçlar için fiyat yükselişi yaşanmaya başlamıştı. Kısa süre sonra ülke ekonomisini de etkisi altına almaya çalışan salgın, bazı önlemler ve devlet taraflı destekler sayesinde minimum seviyeye çekildi. Ancak salgın sürecinde aksayan ve durma noktasına gelen üretimler nedeni ile özellikle Türkiye’de ikinci el araç fiyatları gereğinden fazla yükselişe geçti. Son birkaç aydır neredeyse normal piyasanın yüzde 15 üstüne çıktığı görülürken, kamu bankaları tarafından desteklenen taşıt kredisi ile oranlar yüzde 25 üzerine çıktı.

İkinci el araçlarda fiyatların yükselme sebebi ve fırsatçıların numaraları

Kocaeli Oto Ticaret Merkezi Başkanı Fahrettin Batı, ikinci el araçların piyasa şartlarında neden aşırı yükselişe geçtiği hakkında açıklamalarda bulundu. Batı, ayrıca yaşanan fiyat artışlarının ne zaman düşeceği hakkında tarih verdi. “Dünya geneli baz alınarak sıfır araçların üretimi yavaşladı ve durma noktasına geldi. Yaşanan pandemi salgını ekonomik açıdan birçok ülkeye etkisini ağır şekilde göstermeye devam ediyor. COVID-19 salgını kapsamında gerçekleşen devlet destekli krediler ise olaya etkisini göstermeye başladı.

ikinci-el-araclarda-fiyatlarin-yukselme-sebebi-ve-firsatcilarin-numaralari

Sıfır araç ve ikinci el araç almak isteyen vatandaşlar, birçok taşıt kredisi hakkında kampanyalar düzenlendi. Böylece insanlar sıfır araç almak için bayilere yöneldiğinde en az 2 ay sonra teslim edileceğine dair sorunlar ile karşılaştılar. Tarihlerin ileri sürece aksaması ile vatandaş ikinci el araç satın almak için yoğunluk gösterdi, böylece fiyatlarda aşırı yükselişler gözlemlenmeye başlandı”. İkinci el araç fiyatları ne zaman düşecek sorusuna ise; Eylül ve ekim aylarında düşüşlerin yaşanarak stabil ücretlere döneceği düşünülmektedir.

Rate this post

Hakkında

Gündeme Göz At :)

Araba Fiyatını Etkileyen Unsurlar

Araba Fiyatını Etkileyen Unsurlar

Araba Fiyatını Etkileyen Unsurlar Araba satın alma işlemleri esnasında devreye girebilecek olan birçok kriterin olduğu …

tesla cybertruck fiyatı

Tesla CyberTruck Fiyatı

Başlıklar 1 Tesla CyberTruck Fiyatı1.1 Dış İskelet1.2 Tesla Zırh Camı1.3 ADAPTIVE HAVA SÜSPANSİYONU1.4 PERFORMANS VE …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir