Salı , Mayıs 28 2024
Annelere 2020 Yılında 11 Bin TL Ödeme Yapılacak!
Annelere 2020 Yılında 11 Bin TL Ödeme Yapılacak!

Annelere 2020 Yılında 11 Bin TL Ödeme Yapılacak!

Annelere 2020 Yılında 11 Bin TL Ödeme Yapılacak! Çalışma Bakanlığı ve sosyal yardım projeleri kapsamında tespit edilen parasal destek ödemelerine göre; 2020 senesinde geçerli olmak üzere annelere aşağı yukarı olarak 11 Bin TL ödeme destek kredisi uygulanacağı ifade edildi. İşte kalem kalem alıncak ödemeler ve toplam meblağ bilgisi..

Türkiye çapında çalışan ya da çalışmayan yurttaşların ayrı kulvarlarda faydalanabildikleri sosyal devlet politikası kapsamında verdiği parasal desteklere yenileri eklenmeye devam ediyor.

Vatandaşlar parasal kolarak kredi yardımlardan faydalanabiliyor. Annelere 4 Farklı Maddi Destek İmkanı Çalışma koşullarına, koronavirüs gibi mecburi sebeplerle çalışmıyor olma durumuna ve yeni doğum yapmış olmaya bağlı olarak çoğu alanda devlet yönünden desteklenen anneler amacıyla; Emzirme Ödeneği, Doğum Yardımı, İş Görmezlik Ödeneği ve yarı vakitli çalışma desteği sunuluyor

Toplamda 10.747 TL Ödeme İmkanı

İhtiyaç sahibi annelere emzirme ödeneği ile süt parası verilirken; bahsi geçtiğimiz meblağın 2020 senesi amacıyla 202 TL bulunduğu ilan edildi. 300 TL olarak ilaveten doğum yardımı alabilen annelere, çalışma koşulları ve lüzum şartların yeterli olması halinde ise 324 TL olarak iş görmezlik ödeneği verilebileceği açıklandı.

Koronavirüs gibi sebeplerle işyerinde fiziken çalışamayan annelerin evlerinde ya da yarı vakitli olarak çalışabilmelerinin desteklenmesi amacıyla de 2 bin 920 TL destek sağlandığı bildirildi.Doğan çocukların 60 aylık imkan kadar devam ettiği doğum yardımı ödemelerinden bir kere faydalanan anneler, her çocuk amacıyla ilaveten ödeme alabilmektedir. Çalışma hallerinin devam etmesi halinde 202 TL olarak alınan süt parasının dışında;

asgari ücretli olarak çalışan annelerin iş görmezlik hallerinin onaylanması halinde ise 7,324 TL olarak yardım parası ödemesi yapılmaktadır.Toplamda 3,670 TL ile 10.747 TL arasında ödeme alabilecek olan anneler; lüzumlu hallerin oluşması ile Çalışma Bakanlığı birimlerine müracaat yapabilmektedir.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor! Ülkemiz de yaşanılan salgın hastalık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir