Cumartesi , Şubat 27 2021
Asgari Ücrete 75 TL Devlet Desteği Verilecek! 2020 Yılı Asgari Ücret Desteği...
Asgari Ücrete 75 TL Devlet Desteği Verilecek! 2020 Yılı Asgari Ücret Desteği...

Asgari Ücrete 75 TL Devlet Desteği Verilecek! 2020 Yılı Asgari Ücret Desteği…

Asgari Ücrete 75 TL Devlet Desteği Verilecek! 2020 Yılı Asgari Ücret Desteği… Corona virüs Covid-19 salgını namacıyla ile vatandaş geçim sorunu yaşamaya başlarken bilhassa de asgari ücretli çalışan kişiler, kredi kartı, doğalgaz, elektrik, su faturası  ve kira ödemesi gibi derli toplu ödemeleri yerine getirmekte zorlanıyor.

Süreçte istihdamı desteklemek amacıyla hükümet doğrultusundan asgari ücrete devlet desteği amacıyla 2020 sene sonuna kadar devam etme kararı verildi. devlet desteği var mı, 2020 senesi amacıyla detaylar neler? 2020 senesinde devlet doğrultusundan verilebilecek asgari ücret destek tutarı işverenler doğrultusundan araştırılıyor.

ASGARİ ÜCRET DESTEĞİ 2020 YILI MİKTARI

Asgari ücrette uygulanan yeni artışla eş güdümlü bilhassa işverenleri yakından ilgilendiren asgari ücret destek rakamları şu şekilde oldu:

Düzenli olarak 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri amacıyla 101 lira, 500’ün altında sigortalı çalıştıran iş yerleri amacıyla ise 150 lira olan asgari ücret desteği, yeni senede fark yapılmaksızın bütün işverenleri kapsayacak şekilde 75 lira olarak olacak.

Asgari Ücrete 75 TL Devlet Desteği Verilecek! 2020 Yılı Asgari Ücret Desteği...

ASGARİ ÜCRET NE KADAR?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun Aralık ayı süresince yaptığı uzun müzakerelerin sonrasında Aralık ayının son günlerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 yılı asgari ücret zam oranını açıklamıştı. Bakan Selçuk, 2020 senesinde asgari ücret brüt maaş 2 bin 943, net 2 bin 324 TL olduğunu bildirdi. Böylece net asgari ücret yüzde 15.03 artırılmış oldu.

DEVLET DESTEKLİ ASGARİ ÜCRET NEDİR?  / NE DEMEK?

Asgari ücret amacıyla verdiği devlet desteği hükümet doğrultusundan işverenlere çalıştırılan asgari ücretli çalışan şahıslar amacıyla ödenen teşvik ödemesidir.

Asgari ücret maaş zammı amacıyla uygulanan görüşmelerde işçi kesimi ile işveren kesimi arasında anlaşmanın sağlanması adına hükümet belirli oranda teşvik ödemesi gerçekleştirmeyi kabul etmekte yani asgari ücret zammı amacıyla ödenecek olan rakamın belirli bir kısmını karşılamayı kabul etmektedir.

Asgari ücrete devlet katkısı amacıyla işverenlerin müracaatta bulunması yeterli olacak. Söz hususu rakam işçiye değil işverene ödeniyor. Bu amaçla asgari ücrete 75 lira zam yapılması beklenmiyor.

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Şekilli Yazı Yazma - Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Şekilli Yazı Yazma – Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformların yüzbinlerce kullanıcı mevcut. Bu kullanıcılar arasından sıyrılmak …

ozel-bankalar-konut-kredisi-icin-kamu-bankalari-ile-yarisa-girdi

Özel bankalar konut kredisi için kamu bankaları ile yarışa girdi! Hangi bankalar konut kredisinde faiz indirimi yaptı

Korona virüs salgını sebebi ile yaşanan ve son aylardır etkisini ekonomi sorunlarında belirtmesiyle kamu bankaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir