Perşembe , Nisan 9 2020
Anasayfa / Gündem / Fransa’dan Sevindiren Haber! Hastaların yüzde yüzü iyileşti
Fransa'dan heyecanlandıran çalışma
Fransa'dan heyecanlandıran çalışma

Fransa’dan Sevindiren Haber! Hastaların yüzde yüzü iyileşti

Fransız hükümeti doğrultusundan yürütülen bir çalışmaya göre sıtma ilacı hidroksiklorokin (HCQ) ile azitromisinin Kovid-19 hastalarının tedavisinde etkili bulunduğu onaylandı.

International Journal of Antimicrobial Agents’ta yayımlanan çalışmaya göre, bu kombinasyonla oluşturulan tedavi, 36 Kovid-19 hastasında mühim ve umut verici neticeler verdi.

Fransa'dan heyecanlandıran çalışmalar
Fransa’dan heyecanlandıran çalışmalar

Philippe Gautreta yönetiminde yürütülen çalışma, HCQ ve azitromisin kombinasyonunu alan hastaların bütününün test neticelerının negatif çıktığını ve 6 günlük tedaviyle virüsten iyileştiğini gösterdi. Çalışma ekibi “Bakteriyel süperenfeksiyonu önlemek suretiyle, hidroksiklorokin ile tedavi edilen hastalardan altısı, günlük elektrokardiyogram denetimünde, ilk gün 500 mg, ileri 4 gün 250’şer gram olmak üzere azitromisin aldı.” dedi.

Son günlerde kamuya belirtiler bir çalışmada Gautreta ve araştırmacılardan meydana gelen ekibi, Mart’ın başından ortasına dek 20 hastayı bir hastanede günlük 600 mg hidroksiklorokin ile tedavi etti.

Koronavirüs hastalarına, hastaların semptomlarına göre, HCQ ve bakterilerle savaşana bir antibiyotik olan ve solunum yolu, cilt, kulak, göz ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar gibi bakterilerin niçin bulunduğu pek çok değişik enfeksiyonun tedavisinde sarfedilen azitromisin verildi.

Kalan 16 hastaya denetim suretiyle ilaç verilmedi. 6 gün sonra, hidroksiklorokin ve azitromisin kombinasyonu verdiği hastaların arasında Kovid-19 taşımaya devam eden olay yüzdesi %5’ten daha azdı. Bu kombinasyonla oluşturulan tedavi, sadece klorokin alan hastalardan daha iyi netice veriyor.

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Erdoğan'ın dava açmasının hemen ardından Fatih Portakal'a bir şok daha!

Erdoğan’ın dava açmasının hemen ardından Fatih Portakal’a bir şok daha!

Erdoğan’ın dava açmasının anında sonrasında Fatih Portakal’a bir şok daha! BDDK’dan Fatih Portakal ile alakalı …

Bakan Koca Duyurdu: Aşı Çalışmalarında Öncülük Ediyoruz

Bakan Koca Duyurdu: Aşı Çalışmalarında Öncülük Ediyoruz

GALERİNİN DEVAMINI GÖRMEK İÇİN İLERİ TIKAYINIZ… Bakan Koca Duyurdu: Aşı Çalışmalarında Öncülük Ediyoruz. Sağlık Bakanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir