Perşembe , Temmuz 18 2024

İmplant Nedir? Nasıl Uygulanır?

İmplant tedavisi yapılması gereken kişiler ilk olarak bu tedavinin ne olduğunu ve nasıl uygulandığını merak etmektedir. İmplant bir diğer şekilde dental implant olarak da geçebilmektedir. Bu tedavi yöntemlerinde çene kemiklerinin içerisinde yerleştirilmekte olan ve kemiğinde bir implantın çevresinde iyileşerek bu implantı kendisinden bir parça olarak kabul etmesidir. Kemiğe yerleştirilen implant, titanyum kullanılarak oluşturulmuştur ve vida ya da kök formatında karşımıza çıkabilmektedir. Yaptıracağınız evrede kullanacağınız malzemelerin kalitesi ve tercih etmiş olduğunuz diş hekiminizin bu noktadaki tecrübesi ciddi önemler arz etmektedir. Tedavinin yapılması ve uygulanması kişiden kişiye göre değişim gösterebilmektedir.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Eksik bir dişiniz bulunması noktasında özellikle implant tedavisi yaptırmanız gerekmektedir. Bu tedavi yöntemi hem kalıcı bir yöntem olması hem de diğer yöntemlere göre daha doğal durmasından dolayı tercih edilebilmektedir. Tedavinin uygulanmasına başlamadan önce ilk olarak sizin ağız ve diş röntgeniniz çekilir. Bu çekilen röntgene göre ise sizlere süreç belirlenmesi yapılarak hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir. Tedavinin uygulanması sırasında dişin yapılacağı yerde yuvarlak bir delik açılarak kemiğin içerisine titanyumdan kullanılan vida veya kök yerleştirilerek üzerine porselen diş uygulaması yapılmaktadır. Bu şekilde implant yapılırken vida ile kemiğin kaynaması için bir süre beklenmesi de gerekmektedir. Bu süreçle beraber tedavileriniz en kısa süre içerisinde yerine getirilir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant tedavisi yapılmış olduğu zaman insanlar genellikle tam olarak ne kadar sürmekte olduğunu da merak etmektedir. Tedavinin yapılma evresinde 1 hafta kadar sürebilmektedir.Fakat iyileşme evresinin daha uzun sürdüğünü görebiliyoruz. İyileşme süreci genellikle 3 ile 6 ay arasında değişim gösterebilmektedir. Belirtmiş olduğumuz gibi kullanılan titanyum vida veya kök ile yerleştirilmiş olduğu kemiğin tam olarak kaynaması gerekmektedir. Bu işlemlerin meydana gelmesi sırasında uzman diş hekiminiz süreç hakkında sizlere detaylı bilgi verirken aynı zamanda tedavi sürecinde en olumlu şekilde sonuç alabilmek ve sonrasında bir sorun yaşamama adına mutlaka diş hekiminizin belirtmiş olduğu noktalara dikkat etmelisiniz. Bu evrede sizlere diş hekiminiz en doğru yöntemi uygulamaktadır.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Kredi Notu Nedir?

Kredi Notu Nedir?

Kredi Notu Nedir? Kredi notu finansal geçmişinizi ifade eder. Geçmiş dönemlerde kredi kartı ödemelerinizi, fatura …

Banka Eft Saatleri

Banka Eft Saatleri

Banka Eft Saatleri Bir bankadan farklı bir bankaya para gönder işlemine Eft denmektedir. Eft ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir