Instagram Hesabını Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır

Instagram Hesabını Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır

Sizin veya firmanızın ismini kullanarak itibarınızı zedeleyen Instagram hesaplarını kapatmak istiyorsanız doğru yere geldiniz. Hayli can sıkıcı olabilen ve “siber zorbalık” olarak adlandırılan bu durumun suç duyurusu aşamasına gelmeden önce yapılacak en mantıklı çözüm yolu instagramda hesap spamlatmaktır.

Eğer bir hesabı yeteri kadar kişi “Beni taklit ediyor” diye şikayet ederse o hesap günün sonunda mutlaka kapanacaktır. Ancak bu kesinlikle bir veya iki kişinin şikayetiyle olacak şey değil. Çünkü hesap kapatma talepleri bizzat Instagram çalışanları tarafından onaylanıyor. Yani burada algoritmanın kendi başına karar vermesi gibi bir durum söz konusu değil.

Ne kadar çok kişi şikayet ederse o hesap “En çok şikayet edilenler” listesinde üst sıralar çıkacak ve talebin kabul görme ihtimali o kadar artacaktır.

Peki bu iş için kaç kişiye ihtiyacınız var? Kaç şikayetle instagram kapanır? Gelin bu sorunun cevabını bulalım.

Instagram Kaç Kişi Spam Atarsa Hesap Kapanır?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: Instagram’ın “Yardım” sayfasını incelediğimizde “Bir hesabın kapanması için en az şu kadar kişi tarafından şikayet edilmesi gerekir” şeklinde herhangi bir rakam belirtilmediğini görüyoruz. Yani kesin ve net bir sayı verebilmek mümkün değil.

Eğer instagram şikayet ederek hesap kapattırmak istiyorsanız bu iş için en az 10-15 arkadaşınıza ihtiyacınız olacak. Bu kişilerin yapması gereken kapanması istenen hesabı engellemek değil, şikayet etmek olmalı.

WhatsApp grupları üzerinden organize olarak peş peşe bir hesabı şikayet ederseniz kapanmasını sağlayabilmeniz gerçekten mümkün.

Şikayet Türü Doğru Seçilmeli

Şikayet etme sebebi de burada çok önemli. Eğer sizi taklit ediyorsa ilgili seçeneği işaretlemeniz gerek. Spam yapıyorsa, sizi taciz ediyorsa veya +18 içerik paylaşıyorsa yine doğru seçeneği işaretleyerek hesabın kapanma ihtimalini yükseltmek sizin elinizde.

 

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

2021 TYT Paragraf Kitap Önerileri

2021 TYT Paragraf Kitap Önerileri

Üniversiteye geçiş için girilen TYT sınavında paragraf sorularını eksiksiz ve doğru çözmek istiyorsanız, tecrübeli öğretmenler …

Cs Go Hile Kodları

Cs Go Hile Kodları

Valve tarafından geliştirilen ve Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde beğeniyle oynanan FPS yapımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir