Perşembe , Şubat 22 2024
İşsiz Anneye 2420 TL Maaş Müjdesi!

İşsiz Anneye 2420 TL Maaş Müjdesi!

İşsiz Anneye 2420 TL Maaş Müjdesi! İşsiz anneye 2402 TL’ye yakın maaş. İŞKUR üzerinden “İşte Anne projesi” kapsamında yardım geliyor. Türkiye İş Kurumu 0-15 Yaş aralığında annelere 2420 TL yakın ödeme yapacak.

Günlük 80 TL yakın destek amacıyla annelere harçlık müracaatı nereden ve nasıl yapılır. İşte projeye dair bütün merak edilenler.

İşsiz anneye 2402 TL’ye yakın maaş. İŞKUR üzerinden “İşte Anne projesi” kapsamında yardım geliyor. Türkiye İş Kurumu 0-15 Yaş aralığında annelere 2420 TL yakın ödeme yapacak. Günlük 80 TL yakın destek amacıyla annelere harçlık müracaatı nereden ve nasıl yapılır. İşte projeye dair bütün merak edilenler.

İŞKUR İŞSİZ ANNE HARÇLIK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Projeden, yalnızca 15 yaş dahil olmak üzere 0-15 yaş arası çocuğu olan anneler yararlanabilecek. Çocuğun, proje devam eder iken 15 yaşını bitirmesi ise projeden yararlanmak amacıyla engel değil.

Hem de bir istisna daha tanındı ve evlat edinen bayanlar da destekten faydalanabiliyor. Bu koşulu yerine getiren bayanlara, İŞKUR yönünden düzenlenecek mesleki eğitim kurslarına ya da işbaşı eğitim uygulamalarına katılmaları durumunda; kursun devam ettiği prosese ödeme yapılıyor.

İŞKUR işbaşı eğitim uygulamalarına start verdi. Bu programlar içerisinde en önemlilerinden biri de, ‘Anne projesi’ oldu. İŞKUR aracılığı ile yürütülen ‘İşte Anne Projesi’ çalışmak isteyen fakat iş bulamayan anneler amacıyla büyük fırsatlar sunuyor.

Devlet çalışmak isteyen annelere günlük meslek eğitim kurslarında eğitim veriyor. Bu eğitimler esnasında da günlük 80 TL ücret ödeniyor. Aylık ödeme 2400 TL’yi bulurken 3 ayda 7200 TL gibi ciddi bir ödenek ev hanımlarının ceplerine giriyor.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işte anne projesi kapsamında işsiz annelere günlk 80 TL ödeme yapacak ve İŞKUR bayan İstihdamının İşte Anne Projesi İle Desteklenmesine İlişkin Uygulama Usul Ve Esaslarını şu şekilde açıkladı…

Türkiye İş Kurumu (Kurum) yönünden istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel siyaset gerektiren kümelerin işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmak üzere düzenlenen aktif işgücü hizmetleri kapsamında usul ve temelleri Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği (Yönetmelik) ile tespit edilen mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim uygulamaları uygulanmaktadır.

100 Günlük Eylem Planı ile yaşama geçirilmesi öngörülen eylemlerden birisi olan “Kadın İstihdamının İşte Anne Projesi İle Desteklenmesi” eylemi kapsamında Kurumumuz yönünden düzenlenecek mesleki eğitim kurslarına ya da işbaşı eğitim uygulamalarına katılımı ideal tespit edilen ve tespit edilen kümeler içerisinde yer alan bayanlara, kursa ya da programa devam ettikleri günler amacıyla Kurum Yönetim Kurulunca tespit edilen tutarda kursiyer ya da katılımcı zaruri gideri ödenmesi öngörülmüştür.

“0-15 YAŞ ARALIĞINDA ÇOCUĞU OLAN”

Bu koşulu yerine getiren bayanlara, İşkur yönünden düzenlenecek mesleki eğitim kurslarına ya da işbaşı eğitim uygulamalarına katılmaları durumunda; kursun devam ettiği prosese ödeme yapılıyor. 15 yaşına kadar çocuğu olan annelere, İşkur uygulamalarına katılmaları durumunda devletin aylık ödediği tutar 2400 liraya çıkıyor.

Annelerin iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi ile genel sıhhat sigortası primi de karşılanıyor. Proje kapsamında işbaşı eğitim uygulamaları, bilişim ve imalat sektörlerindeki iş yeri ve mesleklerde en çok 6 ay, başka sektörlerde ise en çok 3 ay olarak uygulanıyor. Programlar günde en az 5, en çok 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü aşmamak kaydıyla haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde planlanıyor.

ÜÇ AYDA 7200 LİRA

Mesleki eğitim kurslarına katılacak bayanlar ise 160 gün kurs görüyor ve kurslar; günlük en az 5, en çok 8 saat ve haftada 6 günü geçmemek üzere en az 30, en çok 40 saat. Bir başka ifadeyle ‘İşte Anne Projesi’ ile 3 aylık işbaşı eğitim programına katılan bayana devlet 7200 lira maaş ödemiş oluyor.

İŞKUR İŞTE ANNE PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI

– İşkur’a kayıtlı işsiz olmak.

– İşverenin birinci ya da ikinci dereceden akrabası ya da eşi olmamak.

– Emekli olmamak.

– Başvurudan önceki 3 ay işverenin çalışanı olmamak.

-Başvurudan önceki son 1 ay içerisinde emeklilik ve malullük primi yatırılmamış olmak.

– İş ve meslek danışmanlığından faydalanmış olmak.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor! Ülkemiz de yaşanılan salgın hastalık …

3 Yorum

  1. Benim 3 çocuğum var küçük oldukları ve okula gittikleri için çalışamıyorum. Ben nasıl faydalanabillirim yardımcı olabilirmisiniz.

  2. 0_15 yaş annemi olur kafayımı yediniz

  3. Kızımdan dolayı işe giremiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir