Pazar , Mayıs 26 2024
Kamu Personeli Seçme Sınavı
Kamu Personeli Seçme Sınavı

Kamu Personeli Seçme Sınavı

Kamu dairelerinde istihdam etmek isteyen tüm vatandaşlar 2020 Kamu Personeli Seçme Sınav tarihlerini araştırıyor. Önceki günlerde ÖSYM tarafından ertelenmiş olan 9 kurum sınavının ardından gözler Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihlerine çevrildi. Hem lise ve hem üniversite mezunlarının gireceği ‘’ Kamu Personeli Seçme Sınavı Ertelendi mi?’’ sorusuna yanıt aramaya başladı. 

Her yıl binlerce memur adaylarını bünyesine alan kamu kuruluşları sınavları personel istihdam alımlarına devam ediyor.  Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan korona virüsü önlemleri kapsamında ÖSYM tarafından 2020 sınav takviminde hızlı bir değişikliğe giderek bazı sınavların tarihlerini erteleyerek ileri bir tarihe almıştır.

Lisans, Ön lisans ve Ortaöğretim Mezunlarının Gireceği Kamu Personeli Seçme Sınav Ertelendi mi?

Kamu Personeli Seçme Sınavı ileri bir tarihe ertelendi mi? Devletin kamu kuruluşlarında istihdam olmak isteyen vatandaşlar, sınavlara girmek için adeta gün sayıyor.

Fakat ülkemizde yaşanan olumsuz sağlık koşulları çerçevesinde ve korona virüsü önlemlerini kapsamında ÖSYM 2020 sınav takviminde flaş değişikliğe giderek bazı sınavların tarihini değiştirmiştir. Şimdi ise tüm adaylar tarafından lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunlarına yönelik düzenlenen 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihleri araştırılıyor.

KPSS Ertelendi Mi? 2020 KPSS Ne Zaman?

Ülkemizde yaşanan korona virüsü salgının görülmesi sebebiyle, tüm okullar için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim kararı verilince milyonlarca öğrenci ve memur adayları ” KPSS ertelendi mi, ne zaman yapılacak” sorularına yetkililerden yanıt aramaya başladı. Sizlere sunduğumuz bu haberimizde, tüm adaylar için Kamu Personeli Seçme Sınav tarihlerine ilişkin bilgilere erişebilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan Bilgisi Testi

12-13 Eylül 2020’de,

Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri Oturumları

 6 Eylül 2020’de

KPSS, Önlisans Düzeyi için

 25 Ekim 2020′ de,

KPSS Ortaöğretim Düzeyinde ise

22 Kasım 2020’de yapılacak.

 

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi

20 Eylül 2020’de yapılacaktır.

 

 Dikey Geçiş Sınavı

9 Ağustos 2020′ de uygulanacak.

ÖSYM Başkanı: Sınava girecek olan tüm adayların gönül rahatlığıyla sınav hazırlıklarına devam etmesini ifade eden Başkan Aygün, “Adaylarımız sınavlara ait eksiklerini tamamlasınlar.

Onlar bizim çocuklarımız, geleceğimiz, onların hiç bir şekilde mağdur olmaması için gerekenler tüm tedbirler yapılmaktadır. Her türlü senaryoya göre hazırlıklarımızı yaptık. Bu açından, tüm sınav tarihleri yeniden düzenlendi.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021 yılında net banka çağrı merkezi maaşları 4000-4500 arası belirlenmiştir. Ancak …

İndirim Çadırı Nedir & Nasıl Faydalanılır 2021

İndirim Çadırı Nedir & Nasıl Faydalanılır 2021

İndirim Çadırı Güzel olanaklardan biri de indirim olanakları sunan merkezler. Buralar da gayet yüksek fiyatlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir