Pazar , Haziran 16 2024
Market güncel saatleri değişti
Market güncel saatleri değişti

Yeni marketlerin açılış kapanış saatleri

Türkiye Perakendeciler Federasyonu, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan yeni tedbirler kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde etkinlik gösteren bütün mahalli marketlerin açılış ve kapanış saatlerini değiştirdi..

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün yaptığı açıklamada, 30 Mart 2020 Pazartesi günü itibariyle yeni çalışma saatlerinin uygulanmaya başlanacağını söyleyerek bu uygulamaya bütün Türkiye’de özen gösterilmesinin önemine vurgu yaptı.

Düzgün, “Cumhurbaşkanımızın yaptığı kamu pazarında bulunduğu gibi özel sektörde de elastik çalışma sistemine geçilmesi açıklamasını müteakiben, biz de çalışma saatlerimizin 10.00-20.00 arasında olacak şekilde düzenlenmesini bütün üyelerimize tavsiye ettik. Umarız, en kısa vakitte bu zor devresi aşarak sıhhat ve refaha kavuşuruz’ dedi.

Yeni marketlerin açılış kapanış saatleri

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ” Koronavirüs salgını sürecinde, hem çalışan hem de halk sağlığı yönünden çoğu tedbir aldıklarını da altını çizen Düzgün, ‘Türkiye Perakendeciler Federasyonu olarak hepimize zor günler yaşatan Koronavirüs salgınına karşı vatandaşlarımızın esas besin maddelerine ve temizlik ürünlerine güvenle ulaşmasını sağlamak amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz’ dedi.

“HİÇBİR MARKETİN RAFLARININ BOŞ KALMAMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ” Düzgün, “Türkiye’nin dört bir yanındaki mahalli marketlerimizde halkımızın gereksinim duyacağı her türlü besin ve temizlik ürünlerinin tedarik edilmesinde tekleme yaşanmaması amacıyla her türlü tedbiri aldık.

Tedarikçilerimizle sürekli etkileşim halindeyiz hiçbir marketin raflarının boş kalmaması amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yerel marketlerimizin depolarında, reyonlarında, kasalarında ve dağıtım hizmetlerinde vazife yapan bütün çalışanlarımızın hijyen kurallarına uyarak vazifelerine devam etmelerini sağlıyoruz.” açıklamasında bulundu

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR İÇİN BELEDİYE VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİ Bütün mahalli marketlerimizde lüzumlu hijyen koşullarının sağlanması amacıyla dezenfeksiyon işlemleri 7/24 derli toplu olarak yapılmaya devam ediyor diyen Düzgün, “65 yaş üstü vatandaşlarımızın dışarıya çıkmasına getirilen kısıtlamadan kaynaklı bu şahıslara hizmet sağlamak amacıyla her bölümde belediyeler ve STK’larla işbirliği yapıyoruz” dedi

Kaynak: Haber7

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Giyimde İndirimli Mağazalar 2021

Giyimde İndirimli Mağazalar 2021

Giyimde İndirimli Mağazalar Sezon kreasyonlarını çeşitli fiyat birimleri üzerinden tüketiciye sunan satıcılar, gün ve gün …

bim aktüel katalog

BİM İndirimli Ürünler Listesi Mart Ayına Özel 20-22 Mart 2020 aktüel

BİM mart ayına özel aktüel kataloğu, indirimli fiyatlar tarafından araştırmalarımız devam ediyor, BİM önce çıkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir