Salı , Eylül 22 2020
yerli-otomobil-togg-icin-fiyat-araliklari-ne-olacak
Yerli Otomobil TOGG İçin Fiyat Aralıkları Ne Olacak

Yerli otomobil TOGG için fiyat aralıkları ne olacak?

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG), geçtiğimiz aylarda yeni elektrikli araç lansmanını yapmıştı. Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımda ve test sürüşünde bulunduğu otomobil için ilk gözlemler oldukça başarılıydı. Erdoğan söz konusu elektrikli otomobil için bazı açıklamalarda bulunarak, TOGG aracının üretim ve geliştirme ekipleri hakkında açıklamalar yaptı. Türkiye’nin gelecek yıllarda elektrikli araç ile ilgili planları ve ilerleyip süreçlerini bahseden TOGG CEO’su ise aracın fiyatları hakkında bilgiler verdi. TOGG ne zaman seri üretime geçecek? TOGG çıkış fiyatı ne olacak? Yerli üretim araç ne zaman seri üretilecek? Yerli üretim elektrikli araç hakkında bilgiler? Elektrikli araç kaç modelden oluşuyor?

 

TOGG yerli üretim elektrikli otomobil CEO’su Gürcan Karataş, yeni çıkarılan araç modelleri hakkında açıklamalar yapmıştı. Prototipleri sunulan modellerin ön gösterimde aldığı ilgi merak edenleri ve Türkiye’nin bu başarısını senelerdir bekleyen vatandaşları heyecanlandırdı. Doğuştan elektrikli otomobil olan TOGG yenilikçi ve geliştirilmiş teknolojiler ile doludur.

CEO Gürcan Karataş ise araç hakkında yaptığı açıklamalarda şöyle dedi; biz bu yola çıkarken hedeflerin her zaman üstüne çıkmayı planladık. Üreteceğimiz bir araçtan daha fazlası olması için gayret göstererek doğuştan elektrikli otomobil tanıtımını yaptık. Dışarıdan bakıldığında vereceği güven duygusunu, içerisinde yaptığımız tamamen teknoloji odaklı çalışmalar ile destekledik. İlk gösterimimiz ile büyük ilgi topladık ve bu durumdan oldukça memnunuz diye belirtti.

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) elektrikli araç fiyatları ne kadar olacak?

Gürcan Karataş doğuştan elektrikli yerli otomobil fiyatı için açıklama yaptı. Biz yerli üretim araç yapıyoruz fakat, şuan yaptığımız sadece prototiptir. Böylece araç için verilecek fiyat aralıkları için zaman gelmedi. Araç hazırlanmadan ve seri üretime geçilmeden fiyat belirtmek sadece rekabeti düşürecektir.

Böylece biz yerli üretim aracımızı piyasaya sürdüğümüzde, bizimle beraber farklı firmalardan gelecek indirim yüzdeleri değerimizi kaybettirir. Böylesi sorumsuz riskleri almak ise TOGG ile alakalı projelerimizin çöküşüne sebep olabilir. Ancak yerli üretim elektrikli araç için fiyatlar çıkış tarihine yakın zamanlarda belirlenecektir. Bunun ilk habercisi ise vatandaşlar ve medyalar olacaktır. Şimdilik seri üretim vaktine kadar belirlenecek ücret beklememenizi öneririz. Yerli otomobil fiyatları hakkında söylenecek son şey ise 2022 yılında belli olacaktır.

Hakkında Burakcan Şirin

Gündeme Göz At :)

arac-alis-ve-satis-islemleri-artik-e-devlet-uzerinden-yapilacak

Araç alış ve satış işlemlerini artık e-Devlet üzerinden yapabilecek

Araç alış ve satış işlemleri için noter başta olmak üzere birçok işlem gerektiği bilinmektedir. Dışarıda uğraşmaya …

ikinci-el-arac-fiyatlari-ne-zaman-dusecek

İkinci el araç fiyatları ne zaman düşecek? Araç fiyatlarında düşüş tarihi verildi

İkinci el araç almak için yeni kredi fırsatları duyurulmuştu. Şartları karşılayan bütün vatandaşlara taşık kredisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir