Perşembe , Mayıs 30 2024
Uzman çavuş maaşı ne kadar? Nasıl uzman çavuş olurum?
Uzman çavuş maaşı ne kadar? Nasıl uzman çavuş olurum?

Uzman çavuş maaşı ne kadar? Nasıl uzman çavuş olurum?

Uzman çavuş maaşı ne kadar?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde özellikle terörle mücadele noktasında çok önemli görevler alan uzman çavuşlar, ordumuzun göz bebeği. Uzman çavuşluk için başvuru yapmayı düşünenler de bu kapsamda, 2020 uzman çavuş maaşlarını merak ediyor. Uzman çavuş maaşları, ortalama kolluk kuvvetleri maaşları gibi yüksek olsa da maaşın düzeyi mesleğe, sınıfa ve kıdeme göre değişmektedir. Uzman çavuşlarda belli sınıflar ve operasyona katılımı yoğun olanlar daha çok maaş alabilmektedir. İşte 2020 yılında geçerli olan uzman çavuş maaşları.

Uzman çavuş maaşı ne kadar? Nasıl uzman çavuş olurum?

Hangi görev bölgesinde uzman çavuş maaşları yüksek?

TSK’nın her görev sınıfında olduğu gibi, uzman çavuşlarda da maaş ve diğer parasal haklar, görev alınan bölge ile doğrudan ilgilidir. Coğrafi bölge olarak TSK’da Türkiye, 5 bölgeye ayrılmıştır. Doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesini kapsayan 4. ve 5. bölgede görev yapan uzman çavuşlar bu kapsamda yüksek maaş almaktadır. Bunun yanı sıra, sınır ötesi harekata katılan uzman çavuşlar maaşlarına ek tazminat almaktadırlar.

Uzman çavuş maaşı ne kadar? Nasıl uzman çavuş olurum?

Göreve yeni başlayan uzman çavuş maaşı 2020 yılında ne kadar?

2020 yılında geçerli, göreve yeni başlamış uzman çavuş maaşları, ortalama olarak 4452 TL ile 4791 TL arasında değişmektedir. Bu maaşlar, standart uzman çavuş maaşlarıdır ve doğuda görev yapma söz konusu olduğunda maaş değişmektedir. Örnek vermek gerekirse doğu bölgesinde görev yapan bir uzman çavuş, 6000 TL ile 7300 TL arasında maaş alabilir. Ekstra olarak, Türkiye dışında KKTC gibi yerlerde görev yapanlar ekstradan tazminat alırlar. Evli olma ve çocuk sahibi olma durumuna göre de, uzman çavuş maaşları değişebilir.

Nasıl uzman çavuş olurum?

Uzman çavuş alımı ile ilgili bilgiler her sene başında, Milli Savunma Bakanlığı tarafından paylaşılıyor. Her yıl binlerce uzman çavuş alınan TSK’da hem doğuda, hem de Suriye gibi bölgelerde TSK operasyonlarında aktif şekilde yer alacak uzman çavuşlara ihtiyaç var. Profesyonel asker kapsamında yer alan uzman çavuşlar arasına katılarak, 6-7 bin lira ve üzeri maaşa sahip olabilir, lojman ya da diğer ekstra TSK haklarından faydalanabilirsiniz. Asker ve memur alım ilanlarını takip etmeniz, bunun için yeterli olacaktır.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021 yılında net banka çağrı merkezi maaşları 4000-4500 arası belirlenmiştir. Ancak …

İndirim Çadırı Nedir & Nasıl Faydalanılır 2021

İndirim Çadırı Nedir & Nasıl Faydalanılır 2021

İndirim Çadırı Güzel olanaklardan biri de indirim olanakları sunan merkezler. Buralar da gayet yüksek fiyatlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir