Uzman çavuş maaşı ne kadar? Nasıl uzman çavuş olurum?
Uzman çavuş maaşı ne kadar? Nasıl uzman çavuş olurum?

Uzman çavuş maaşı ne kadar? Nasıl uzman çavuş olurum?

Uzman çavuş maaşı ne kadar?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde özellikle terörle mücadele noktasında çok önemli görevler alan uzman çavuşlar, ordumuzun göz bebeği. Uzman çavuşluk için başvuru yapmayı düşünenler de bu kapsamda, 2020 uzman çavuş maaşlarını merak ediyor. Uzman çavuş maaşları, ortalama kolluk kuvvetleri maaşları gibi yüksek olsa da maaşın düzeyi mesleğe, sınıfa ve kıdeme göre değişmektedir. Uzman çavuşlarda belli sınıflar ve operasyona katılımı yoğun olanlar daha çok maaş alabilmektedir. İşte 2020 yılında geçerli olan uzman çavuş maaşları.

Uzman çavuş maaşı ne kadar? Nasıl uzman çavuş olurum?

Hangi görev bölgesinde uzman çavuş maaşları yüksek?

TSK’nın her görev sınıfında olduğu gibi, uzman çavuşlarda da maaş ve diğer parasal haklar, görev alınan bölge ile doğrudan ilgilidir. Coğrafi bölge olarak TSK’da Türkiye, 5 bölgeye ayrılmıştır. Doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesini kapsayan 4. ve 5. bölgede görev yapan uzman çavuşlar bu kapsamda yüksek maaş almaktadır. Bunun yanı sıra, sınır ötesi harekata katılan uzman çavuşlar maaşlarına ek tazminat almaktadırlar.

Uzman çavuş maaşı ne kadar? Nasıl uzman çavuş olurum?

Göreve yeni başlayan uzman çavuş maaşı 2020 yılında ne kadar?

2020 yılında geçerli, göreve yeni başlamış uzman çavuş maaşları, ortalama olarak 4452 TL ile 4791 TL arasında değişmektedir. Bu maaşlar, standart uzman çavuş maaşlarıdır ve doğuda görev yapma söz konusu olduğunda maaş değişmektedir. Örnek vermek gerekirse doğu bölgesinde görev yapan bir uzman çavuş, 6000 TL ile 7300 TL arasında maaş alabilir. Ekstra olarak, Türkiye dışında KKTC gibi yerlerde görev yapanlar ekstradan tazminat alırlar. Evli olma ve çocuk sahibi olma durumuna göre de, uzman çavuş maaşları değişebilir.

Nasıl uzman çavuş olurum?

Uzman çavuş alımı ile ilgili bilgiler her sene başında, Milli Savunma Bakanlığı tarafından paylaşılıyor. Her yıl binlerce uzman çavuş alınan TSK’da hem doğuda, hem de Suriye gibi bölgelerde TSK operasyonlarında aktif şekilde yer alacak uzman çavuşlara ihtiyaç var. Profesyonel asker kapsamında yer alan uzman çavuşlar arasına katılarak, 6-7 bin lira ve üzeri maaşa sahip olabilir, lojman ya da diğer ekstra TSK haklarından faydalanabilirsiniz. Asker ve memur alım ilanlarını takip etmeniz, bunun için yeterli olacaktır.

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Şekilli Yazı Yazma - Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Şekilli Yazı Yazma – Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformların yüzbinlerce kullanıcı mevcut. Bu kullanıcılar arasından sıyrılmak …

ozel-bankalar-konut-kredisi-icin-kamu-bankalari-ile-yarisa-girdi

Özel bankalar konut kredisi için kamu bankaları ile yarışa girdi! Hangi bankalar konut kredisinde faiz indirimi yaptı

Korona virüs salgını sebebi ile yaşanan ve son aylardır etkisini ekonomi sorunlarında belirtmesiyle kamu bankaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir