Yeşil peri fiyatları 2020
Yeşil peri fiyatları 2020

Yeşil Peri Fiyatları 2020

Yeşil Peri (Absent) meydana çıkmasıyla alakalı detaylı rivayetler bulunmaktadır. Bu rivayetlerden biri ilk kez bu içkinin Fransız Doktor Pierre Ordinaire doğrulusunda üretildiği tarafında olmaktadır. Doktor bu içkiyi bir ilaç olarak hazırlamış ve ticarî hedefli üretmiştir. Bunun yanısıra birtakım görüşlere göre de Absent ilk olarak İsviçre’de üretilmiştir. Neuchatel kentinde Mère Henriod doğrulusunda yapılmıştır. Bunun tarihi de 1740 olarak gösterilmektedir. Her iki rivayete göre de Absent fiyatları 18. Yüzyılın ortalarında ya da sonlarında buluş edilmiştir.

Araştırılanlar ve rivayetlere göre Pierre Ordinaire, İsviçre üstüne yaptığı bir seyahatte ulusal halktan gördüğü bu içkiyi tıbbî amaçlarından yararlanmak amacıyla kullanmaya başladı ve sadece sağlık amacına yönelik oluşturuldu. Henriod kardeşlerin de Ordinaire’den etkilenerek reçetesini aldığı söylenmektedir. Bundan sonra Fransa bölgesinde bu kardeşlerden 1797 senesinde Major Dubied isminde bir kişi formülü satın almış ve daha sonra ticarî hedefli geliştirmeye başlamıştır. Absent yeşil cin olarak da tanınan alkol seviyesi gerektiğince yüksek bir içkidir. E ila u seviyesinda alkol bulunabilmektedir. Bileşenleri ortamında alkol, pelin otu ve yeşil anason bulunmaktadır. Anasondan ötürü kokusu rakıya da benzemektedir.

Güncel Yeşil Peri Fiyatları 2020

Yeşil Peri Fiyatları 2020

Yeşil Peri fiyatları 2020 (Absent) ülkemizde de tüketilen içkiler arasında yer almaktadır. Yeşil Peri fiyatları 2020 ÖTV’ye oluşturulan zamlardan ötürü artış olmuştur. Bu artışlarla birlikte pek çok alkol fiyatında bulunduğu gibi absent fiyatları da süratli bir şekilde artmıştır.

Yeşil Peri Fiyatları 2020‘nin ilk haftasında yani 3 Ocak 2020 tarihinde oluşturulan zamlarla artmıştır. Güncel fiyatlarında başka alkol oranlarında bulunduğu gibi % 13,47 seviyesinda artış gözlemlenmiştir. Bundan ötürü bu ürünün fiyatı vatan dışında daha ucuz olurken ülkemizde daha pahalı bir şekilde satılmaktadır. Uygulanan ÖTV artışlarından sonra birde %18 seviyesinda Katma Değer Vergisi bulunması alkol fiyatlarının kendini ikiye katlamasına namacıyla olmuştur. Her altı ayda bir yapılacak bu zamlar çoğu bireyin alkol alamamasına namacıyla olmakta ya da onları ucuz alkollere yöneltmektedir. Bunun amacıyla Yeşil Peri fiyatları , absent fiyatları 2020 incelemesi da kullanıcılar doğrulusunda yapılmaktadır.

Yeşil peri fiyatları 2020

2020 senesinde oluşturulan zamlarla birlikte en ucuz yeşil peri fiyatları 265 TL değerinde olurken en pahalı yeşil peri fiyatı ise 351 TL üzerinden satılmaktadır. Burada yer alan ve paylaşılan fiyatlar değişik mağazalarda ve tekel büfelerinde değişiklik gösterebilmektedir.

Yeşil Peri Fiyatları 2020

Ürün Adı Fiyat
Absinthe Polski 50 cl 265.00 TL
Absinthe Polski 70 cl 351.00 TL

 

Yeşil Peri Fiyatları en son Mart 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Güncel Viski Fiyatları 2020

Güncel Viski Fiyatları 2020

Başta ülkemizde olmak üzere dünyanın dört bir yanında en çok tüketilen içkilerden birisi de viskidir. …

tekila fiyatları 2020

Tekila Fiyatları 2020

Başlıklar 1 Tekila Fiyatları 20201.1 Tekila Fiyatları 20201.1.1 Olmeca Tekila Fiyatları1.1.2 Avion Tekila Fiyatları1.1.3 Don …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir