Pazar , Haziran 23 2024
Berat Albayrak'tan Açıklama: Destek Kredisi ve 1000 TL Yardım Açıklaması
Berat Albayrak'tan Açıklama: Destek Kredisi ve 1000 TL Yardım Açıklaması

Berat Albayrak’tan Açıklama: Destek Kredisi ve 1000 TL Yardım Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak salgın kapsamında uygulamaya alınan kredilere dair yapmış bulunduğu açıklamasında vatandaşlara sağlanan bireysel destek kredisi ve esnaflara sağlanan ticari kredi krediler ile ilgili bilgi verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ekonomi gündemine dair açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak salgının başlamasından bu vakte kadar geçtiğimiz süreye dair ekonomi adına atılan adımların tutarının 200 milyar dolar bulunduğunu ifade etti. Bakan Albayrak konuşmasında yurttaşların kullandığı bireysel destek gereksinim kredisi ile esnaflara sağlanan ticari kredinin sayısal verilerini paylaştı.

MALİYE BAKANI ALBAYRAK’TAN DESTEK KREDİSİ AÇIKLAMASI

3 devlet bankası yönünden başlatılan bireysel destek gereksinim kredisi kapsamında açıklamalarda tespit edilen Bakan Albayrak ‘Temel İhtiyaç Desteği’ kapsamında şu ana kadar 3 milyon 977 bin vatandaşa kredi verildiğini duyurdu. Bu yurttaşların kullandıkları kredi tutarının ise 22 milyar 295 milyon TL bulunduğu aktarıldı.

Ticari alanda sağlanan kredi rakamlarına dair olarak ise Maliye Bakanı Albayrak, “Bunun yanısıra ‘Esnaf Destek Paketi’ amacıyla 582 bin esnafımız müracaatte bulundu. Tam 448 bin 148 esnafımıza 8 milyar 390 milyon TL finansman tahsisi yapıldı. Paraf Ticari Kart amacıyla ise vatandaşımızdan 324 bin 814 müracaat geldi.

303 bin 565 esnafımıza kartları tahsis edildi. Paraf Kart ile birlikte esnafımıza verdiğimiz finansman desteği toplam 16 Milyar 861 Milyon TL’ye ulaştı.” ifadelerini kullandı.

1000 TL Yardım Açıklaması Maliye Bakanı Berat Albayrak konuşmasında ilaveten 4.4 milyon aileye 1000 TL yardım yapıldığını ifade etti. Bu dönemde destek kapsamında yer almayan fakat salgın nedeniyle zorlanan, işini kaybeden vatandaşlara da 1000 TL nakit yardım yapılacağını bildirdi.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor! Ülkemiz de yaşanılan salgın hastalık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir