Pazar , Haziran 16 2024
Aile Bakanlığından Açıklama 1300 TL Ödeme Yapılıyor! Resmi Açıklama
Aile Bakanlığından Açıklama 1300 TL Ödeme Yapılıyor! Resmi Açıklama

Aile Bakanlığından Açıklama 1300 TL Ödeme Yapılıyor! Resmi Açıklama

Aile Bakanlığından Açıklama 1300 TL Ödeme Yapılıyor! Resmi Açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusundan uygulanan son dakika açıklaması tarafında anneler amacıyla 1300 TL’lik sosyal yardım uygulanacağı verileri paylaşıldı.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk doğrultusundan uygulanan açıklama tarafında ‘’ 5 senede 4 milyon 626 bin 243 anneye, yeni doğan bebekleri amacıyla toplam da 2 milyar 399 milyon 48 bin TL ödeme yapıldı’’ ifadeleri dikkatleri üstüne çekti.Devlet doğrultusundan bugünümüzde pek çok anne ve anne adayı amacıyla doğum yardım desteği gibi yardımlar yapılmaktadır.

Devlet hem çalışan anneler amacıyla hem de çalışmayan ev hanımı anneler amacıyla ödeme yapma fırsatını sunuyor. Hem de devlet doğrultusundan her çocuk başına ayrı ayrı para ödeme imkânı sunarak bu proses içerisinde destek sağlıyor. Peki, son günlerde yer alan 1300 TL’lik yardım fırsatı amacıyla lüzumlu olan şartlar nedir? Başvuru işlemleri nasıl gerçekleşir? İşte husus ile alakalı çeşitli bilgiler…

Aile Bakanlığından Açıklama 1300 TL Ödeme Yapılıyor! Resmi Açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk anneler amacıyla çocuk yardımı yapacağına dair bildirimde bulundu. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk en son yapmış bulunduğu açıklama tarafında bu husus ile alakalı detayları paylaştı.

Memur anneler çalıştıkları kurumlarda ve vatan dışında yaşam sürdüren anne adaylar ise büyükelçilik ve konsolosluklar yardımı ile müracaat yaparak yardımdan faydalanma imkânına sahip olabilmektedir.

Başvuru yapabilmek amacıyla en mühim neden doğumun gerçekleşmesinin sonrasında mutlaka alakalı nüfus müdürlüğüne çocuğun kimlik paylaşım sistemine kayıt yaptırılması gerekmektedir. Doğum yardımı müracaat yapar iken dilekçenin de kusursuz ve doğru bir şekilde doldurularak imzalanması gerekmektedir.

Aile Bakanlığından Açıklama 1300 TL Ödeme Yapılıyor! Resmi Açıklama

ANNELERE 1300 TL YARDIM MÜJDESİ!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusundan gündemimizde hususu alan annelere uygulanan 1300 TL yardım müjdesi çoğu birey doğrultusundan merak edilerek araştırılıyor.

Bakan Selçuk, ‘’ 5 senede 4 milyon 626 bin 243 anneye, yeni doğan bebekleri amacıyla toplam da 2 milyar 399 milyon 48 bin TL ödeme yapıldı. ’’ ifadelerini kullanmasıyla eş güdümlü ödemelerin gerçekleştirildiğini söyledi. 2015 tarihinden bu güne kadar söz hususu olan bu programın devam ettiğini ve çoğu bireyin bu uygulamadan faydalandığını söyledi.

  • Doğum parası ilk çocuk amacıyla anneye 300 TL,
  • Doğum parası ikinci çocuk amacıyla anneye 400 TL,
  • Doğum parası üçüncü ve başka çocuklar amacıyla anneye 600 TL ödeme yapılmaktadır.

Hem de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk hususu ile alakalı olarak şu açıklamalar da bulundu:

“Uygulamanın başladığı Mayıs 2015’ten Nisan 2020 sonuna kadar olan proseste 4 milyon 626 bin 243 annemize, yeni doğan 5 milyon 695 bin 178 bebeğimiz amacıyla doğum yardımı ödemesinde bulunduk.

Doğum yardımı ödemelerimizin toplam miktarı 2 milyar 399 milyon 48 bin 395 liraya ulaştı. Ocak-Nisan 2020’yi amacıyla da alan son 4 aylık dönemde uygulanan doğum yardımı ödemeleri ise 145 milyon 305 bin 204 lira oldu. Bu dönemde 295 bin 695 annemize 308 bin 72 bebek amacıyla yardım ödemesi gerçekleştirdik.

Ülkemizin ekonomik kalkınmasının en mühim öğeyi hareketli nüfus yapısıdır. Bu proseste, aile yapısının korunması da kritik bir ciddiye sahip. Bu amaçla Bakanlık olarak annelerimize sunduğumuz doğum desteklerini genişleterek sürdürüyoruz.”

Aile Bakanlığından Açıklama 1300 TL Ödeme Yapılıyor! Resmi Açıklama

BAŞVURU DETAYLARI ŞUNLARDIR;

Bakan Selçuk, 1300 TL’lik yardım ile alakalı olarak müracaat şartlarını şu şekilde ifade etti:
“15.05.2015 tarihinde ve sonrasında gerçekleşen canlı doğumları kapsamaktadır” denildi ve “Yurt içerisinde ve vatan dışında 15.05.2015 tarihinde ve sonrasında canlı doğum sağlayan Türk vatandaşları ve Mavi kart sahipleri” ifadeleri kullanıldı.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor! Ülkemiz de yaşanılan salgın hastalık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir