Pazar , Haziran 16 2024
İstanbul'da sokağa çıkma yasağı gelebilir
İstanbul'da sokağa çıkma yasağı gelebilir

Son Dakika: İstanbul’da sokağa çıkma yasağı gelebilir

İçişleri Bakanlığı, risk haline göre sokak, cadde, mahalle, semt ya da ilçenin tamamında karantina programı istedi. Salgının en çok gördüğünüz İstanbul’da da karantina programı gündemde. Kritik bir haftalık süreçte salgının yayılma hızına bakılarak Bilim Kurulu’ndan ileriki rapor ve öneriler tarafında yasağın yapılacağı belirtildi.

Son Dakika: İstanbul'da sokağa çıkma yasağı gelebilir

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun koronavirüsle mücadelede nisan ayının ilk haftasına ilgi çekmesinin sonrasında İçişleri Bakanlığı, 30 büyükşehirin valilerini uyardı ve risk haline göre sokak, cadde, mahalle, semt ya da ilçenin tamamında karantina uygulanması istendi. Salgının seyrine göre İstanbul’da sokağa çıkma yasağının uygulanması gündemde.

Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre, koronavirüs salgınına karşı İçişleri Bakanlığı’nca alınan tedbirlerin sonrasında sosyal izolasyonun sağlanıp sağlanmadığı ya da şehirlerdeki hareketlilik 24 saat esasına göre takip ediliyor.

 

KENTLERDE, HAFTA BAŞIYLA BİRLİKTE YENİDEN HAREKETLİLİK GÖZLEMLENDİ

Özellikle 30 büyükşehirden cadde, sokak ve meydanlardan alınan görüntüler analiz edilerek tedbirlere karşın yaşanan aksaklıklar belirlenerek ek önlemler alınıyor.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’ndan gelen tavsiye ve rapor eder tarafında da yeni kararlar yaşama geçiriliyor.Yapılan araştırmalarda hafta sonları kıyı bantları, mesire ve ören yerlerinde, piknik alanlarında, piknik yapmak, balık tutmak, spor, yürüyüşlerin yasaklanmasıyla hafta sonu büyükşehirlerde hayatın yüzde 95 durduğu belirlendi. Fakat hafta başıyla eş güdümlü tekrar hareketlilik oluştuğu gözlemlendi.

İÇİŞLERİ, 30 BÜYÜKŞEHİRİN VALİLERİNİ UYARDI

Bilim Kurulu’ndan salgının yayılması noktasında ‘nisanın ilk haftasına’ ilgi çekilmesi ve sahadan gelen veriler, sosyal izolasyon konusu ile ilgili ek önlemler alınmasına niçin oldu. İçişleri Bakanlığı 30 büyükşehrin valilerini, salgının yayılmasına karşı nisanın ilk haftasının önemi konusu ile ilgili uyardı.Risk haline göre sokak, cadde, mahalle, semt ya da ilçenin tamamında karantina uygulanması istendi.

Valiler başkanlığında toplanacak pandemi ve il yönetim kurulları, lüzumlu olması halinde büyükşehirlerde çevresel karantina programına geçecek.İSTANBUL’DA KARANTİNA UYGULAMASI GÜNDEMDESalgının en çok gördüğünüz İstanbul’da da karantina programı gündemde. Salgının seyrine göre İstanbul’da acil ve mecburi durumların dışında bütün giriş çıkışların kapatılarak, sokağa çıkma yasağının uygulanması da değerlendiriliyor.Kritik bir haftalık süreçte salgının yayılma hızına bakılarak Bilim Sağlık Kurulu’ndan ileriki rapor ve öneriler tarafında yasağın yapılacağı belirtildi.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir