Perşembe , Nisan 18 2024
akaryakit-fiyatlari-icin-gece-yarisi-gelecek-surpriz-indirim
Akaryakıt Fiyatları İçin Gece Yarısı Gelecek Sürpriz İndirim

Akaryakıt fiyatları için gece yarısı gelecek sürpriz indirim

Son günlerde gündeme gelen akaryakıt ile ilgili indirim hareketi için müjdeli haber geldi. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, yaptığı açıklamada indirim hakkındaki çalışmaların sürdüğünü belirtti. Gece yarısı ile başlayacak olan benzin indirimi için karar kesinleşti. Benzin ne kadar olacak? Akaryakıt fiyatları ne kadar düşecek? Akaryakıt indirimi ne zaman? Benzin fiyatları hangi gün düşecek? Mazot fiyatları düşecek mi? Benzin kaç lira olacak? 

 

Akaryakıt fiyatlarında gelişecek indirim konusu son günlerde daha çok netliğe kavuştu. Dolar kurunda yaşanan düşüşler ve akaryakıt petrollerinin düşüş yaşaması sürpriz olarak gerçekleşti. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz uygulanacak indirim hakkında detaylı açıklamaları ise ilgili konunun onaylanması ardından yaptı. Dağıtıcı firmaların uygulayacağı ve akaryakıt fiyatları için düzenlemelerin gece yarısı yapılacağından bahsetti.

Benzin için planlanan sürpriz indirim bu gece yarısı başlayacak

EPDK Başkanı önceki günlerde yapılan detaylı açıklamalar içinde yer alan konulardan birisi ise benzin fiyatlarında yaşanacak düşüştü. Dağıtıcı firmaların kar marjı için yaptığı dengelemeler ile oranları hakkında uyarılar yapmıştı. Oranların yüksek olduğunu fark eden Yılmaz, dağıtıcı firmaların ilgili konu için indirim dönemine girmesi gerektiğini söylemişti.

Gerekli açıklamanın ardından akaryakıt fiyatlarında değişikliğe gidileceği bildirilmişti ve konuyla alakalı geri dönüşler açıklama olarak yapıldı. Benzin fiyatları bu gece itibariyle 25 kuruş indirim uygulanarak güncellenecektir. Vatandaşın aklına takılacak sorulardan birisini de yanıtlamadan geçmek istemeyen Mustafa Yılmaz şöyle cevabını şöyle verdi; bu gece yarısından itibaren benzin fiyatlarında yaşanacak 25 kuruşluk indirimin akaryakıt fiyatları veya döviz kurlarının gidişatı ile alakalı değildir. Tamamen dağıtıcıların kar marjına göre hesaplamalar yapılarak uygun görülen indirim olduğunu belirtti.

Motorin (Dizel) için indirim var mı?

Bu gece yarısı başlayacak benzin fiyatlarında ki indirim için açıklama yapıldı. Ancak motorin akaryakıt için belirlenen veya gündemi kapsayan indirim söz konusu değil. İlerleyen süreçte bu konu hakkında indirim yapılması halinde detaylarını paylaşacak olan EPDK Başkanı, bu gece yarısı için beklenti olmaması hakkında uyardı. Yapılacak indirim benzinli araçlar kapsamında uygulanacak ve sadece kurşunsuz akaryakıt türü için geçerli olacaktır.

Rate this post

Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir