Çarşamba , Mart 3 2021
is-kurmak-isteyenlere-kredi-destegi-kamu-ve-ozel-bankalardan-kredi-almanin-yollari
İş Kurmak İsteyenlere Kredi Desteği! Kamu ve Özel Bankalardan Kredi Almanın Yolları

İş kurmak isteyenlere kredi desteği! Kamu ve özel bankalardan kredi almanın yolları

İş kurmak yolunda hedefleri olan bütün girişimciler için yeni yardım kampanyası açıklandı. Kamu veya özel bankalar tarafından desteklenen düşük faiz oranları ve geri ödemesiz kredi fonu belirtildi. Ticaret Bakanlığı tarafından en büyük destek ise e-ticaret firması ve dijital pazar yeri oluşturacak firmaları kapsıyor. İş kurmak için kredi yardımı? İş kuracaklara düşük faizli kredi desteği? Girişimciler için geri ödemesiz kredi yardımı? Yeni iş kuracaklara kredi başvuru şartları nelerdir? İş yeri açacaklara KOSGEB desteği nedir? Kamu bankalarından iş kuracaklara yardım detayları?

 

Her sektöre özel uygulanacak kredi desteği Bakanlık tarafından açıklandı. Genç girişimcilere odaklanarak finans ve ekonomi alanlarını canlı tutarak yeni işletme imkanları sağlanıyor. Belli yaş sınırı ve başvuru şartları koşulunda herkes faydalanacaktır. Kamu bankaları, özel bankalar ve KOSGEB tarafından uygun faiz oranları ile geri ödemesiz kredi çekme imkanı yapılacak başvurular doğrultusunda, değerlendirmeye alınarak onay sürecine giriyor. Onaylanan her sektör ve bütçe ile ilgili yeterli destek sağlanıyor.

İş kuracaklar nasıl kredi çekecek?

Türkiye genelinde iş kurmak için her girişimci için nakit desteği muhtemel ihtiyaçtır. Firma statüsüne ulaşmayı hedefleyen bütün adaylar ise iş yeri açma kredisi ve devlet destekli hibe kredisi başvuruları yaparak ilk adımı atıyor. Kamu bankaları ve özel bankalar tarafından verilecek olan kredide düşük faiz oranları kullanılıyor. KOSGEB destekli hibe kredisi ile alacağınız miktarın bir kısmı tarafınıza geri ödemesiz olarak veriliyor. Diğer kısmı ise düşük faiz oranları uygulanarak bütçenizi zorlamayacak taksit seçenekleri ile ödeyebiliyorsunuz.

Girişimciler için belirlenen kredi başvuru şartları nelerdir?

İş kuracaklar için belirlenen kredi fonundan yararlanmak için en az 6 aylık vergi levhası sahibi olmalıdır. Başvuru yapacak kişinin en az 18 yaşını doldurmuş ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir. İşletmeniz için ortaklık ile girişimciliğe yönelmek istemeniz dahilinde, ortağınızın KOSGEB şartlarını karşılaması gerekir. Daha önce kredi iş yeri kurmak için kredi çekmiş olmaması gerekmektedir. KOSGEB tarafından istenecek iş yeri kurma projesini detayları ile beraber ilgili makamlara iletmelidir. Belirtilen en az 15 günlük eğitim programına katılarak sertifika alması gereklidir. Kursu tamamlayan kişilerin 2 yıl öncesine kadar farklı iş yeri açmış olmaması lazımdır. İş kurmak ve kredi desteği kapsamından faydalanmak için bu şartlara uyulması gerekir.

Hakkında Burakcan Şirin

Gündeme Göz At :)

Şekilli Yazı Yazma - Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Şekilli Yazı Yazma – Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformların yüzbinlerce kullanıcı mevcut. Bu kullanıcılar arasından sıyrılmak …

ozel-bankalar-konut-kredisi-icin-kamu-bankalari-ile-yarisa-girdi

Özel bankalar konut kredisi için kamu bankaları ile yarışa girdi! Hangi bankalar konut kredisinde faiz indirimi yaptı

Korona virüs salgını sebebi ile yaşanan ve son aylardır etkisini ekonomi sorunlarında belirtmesiyle kamu bankaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir