gunluk-75-tl-rapor-parasi
Günlük 75 TL Rapor Parası

Günlük 75 TL rapor parası! Devlet tarafından başvuru yapan ve şartları karşılayan herkese veriliyor

Sigortalı çalışan bütün vatandaşların yararlanacağı yeni yardım geldi. SGK bünyesinde çalışan ve neden fark etmeksizin sağlık raporu alan bütün işçilere destek fırsatından yararlanma şansı. Raporun geçerlilik süresi boyunca her gün 75 TL devlet tarafından ödenecek tutarın başvuru şartları nedir? SGK günlük 75 lira alma? Raporlulara günlük 75 TL destek? 75 TL rapor parası almak için neler gerekli? Günlük 75 lira rapor ücreti kimleri kapsıyor? 75 lira rapor parası almak için başvuru şartları nelerdir?  

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hem işçilerin, hem de iş sahiplerinin mağdur olmaması adına devlet tarafından verdiği günlük rapor ücreti veriyor. Sigortalı olarak çalışmasını sürdüren ve sebep fark etmeksizin sağlık raporu alan bütün vatandaşlar bu haktan faydalanacak. Raporlu olduğunuz gün boyunca belirttiğiniz hesap veya ödenecek diğer kurumlar üzerinden günlük 75 TL rapor parası ücretinizi alabilirsiniz.

Ancak kendi isteğiniz ile devamsızlık söz konusu olduğunda bu destek kampanyasından faydalanma hakkını kaybedecektir. Meslek hastalıkları, doğum iznine ayrılma, çeşitli sağlık sorunları ve iş görmezlik sorunlarınız olması halinde gerekli mecralardan sağlık raporunuzu teyit edecek belge ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Yapılacak başvuru, tarafınızdan iletilecek olan sağlık raporuna istinaden incelemeden geçecek ve uygun görülmesi halinde destek akdi edilen günlük 75 TL ücret hesabınıza yatırılacaktır.

Sağlık raporu ile faydalanacağınız ödenek için şartlar nelerdir?

Sigortalı çalışanların aktif olarak iş hayatlarına devam ediyor olması gerekir. Çeşitli hastalıkları kanıtlayacak sağlık raporunu gerekli mecralara ulaştırması lazımdır. SGK tarafından belirlenen hekimler ya da sağlık kuruluşları tarafından muayene edilmesi gerekir. Sigortalı çalıştığınız işte 12 ay içerisinde en az kesintisiz 90 günlük sigorta priminizin yatırılmış olması gerekir.

75 TL sağlık raporu desteği için başvurular nasıl yapılır?

İş görmezlik desteği yapılacak yardım için öncelikle başvuru şartları ve kurallara yeterlilik kontrol edilmelidir. İş kazaları, mesleki nedenlerden ötürü hastalıklar ve doğum izni gibi sebepler ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden başvuru formu doldurarak işlemi tamamlanır. Formu doldururken istenen bilgilerin gerekli detayları ve doğruluklarına dikkat edilmelidir. Aksi halde başvuru olumsuz sonuçlanabilir. Başvuru olumlu sonuçlanması halinde başvuruda belirtilen IBAN veya size aktarılan kurumlar tarafından günlük 75 TL paranızı alabilirsiniz.

Hakkında Burakcan Şirin

Gündeme Göz At :)

Şekilli Yazı Yazma - Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Şekilli Yazı Yazma – Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformların yüzbinlerce kullanıcı mevcut. Bu kullanıcılar arasından sıyrılmak …

ozel-bankalar-konut-kredisi-icin-kamu-bankalari-ile-yarisa-girdi

Özel bankalar konut kredisi için kamu bankaları ile yarışa girdi! Hangi bankalar konut kredisinde faiz indirimi yaptı

Korona virüs salgını sebebi ile yaşanan ve son aylardır etkisini ekonomi sorunlarında belirtmesiyle kamu bankaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir