Perşembe , Temmuz 18 2024
Bakan Albayrak: 1000 TL Sosyal Yardım Ödemeleri Yapılacak!
Bakan Albayrak: 1000 TL Sosyal Yardım Ödemeleri Yapılacak!

Bakan Albayrak: 1000 TL Sosyal Yardım Ödemeleri Yapılacak!

Bakan Albayrak: 1000 TL Sosyal Yardım Ödemeleri Yapılacak! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden verdiği 10000 TL asli gereksinim destek kredisi müracaatı amacıyla uygulanan son rakamları ve şimdiye kadar dağıtılan tutarları açıkladı. Devlet bankalarının kullandırmış bulunduğu kredi tutarının aktaran Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak özel bankaları ise bir kere daha eleştirdi. Detaylar haberimizde…

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası yönünden dağıtılmaya başlayan Temel İhtiyaç Destek Kredisi paketinde son hali paylaştı.

DEVLET BANKALARI ÜZERİNDEN TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ PAKETİ İLE 2 MİLYON KİŞİYE 12,1 MİLYARLIK KREDİ ÖDEMESİ YAPILDI!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yapmış bulunduğu açıklamasında Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden Kredi Garanti Fonu teminatı ile dağıtılan asli gereksinim destek kredisi paketi ile 2,1 milyon şahsa bugüne kadar toplam 12,1 milyarlık kaynak aktarıldığını söyledi.

Yoğun müracaat olması sebebi ile hem kamu bankalarında çalışanların hem de Kredi Garanti Fonu çalışanlarının Aralıksız mesailerine devam ettiklerini bildiren Bakan Albayrak bütün kredi müracaatlarının tek tek incelenerek hesaplara aktarılacağını dile getirdi.

BAKAN ALBAYRAK: BU DÖNEMDE PARA STOKÇULUĞU YAPANLAR VAR!

Bu süreçte vatandaşa basitlik tarif edmeyen özel bankaları da eleştiren Bakan Berat Albayrak “Bu dönemde vatandaşlara destek olmayı geçtik, mevduatını bozdurana ve kredisini uygulanandırmak isteyene fahiş maliyetler çıkarıldığını duyuyoruz. Bu katiyen kabul edebileceğimiz bir şey değil.

Konunun titizlikle üstüne gideceğimizin bilinmesini isteriz. Milletin gereksinimi olan maskeyi stoklayanlar, gıdayı saklayanlar ne ise vatandaştan topladığı parayı, en çok gereksinim olan dönemde millete sunmak yerine stoklayanlar da aynıdır. Süslü tanıtımlar bu uygulananı gizleyemez” açıklamasında bulundu. Bankalar bu süreçte bilhassa de kredi limiti bitti açıklaması yaparak iş dünyasına kredi vermemekle eleştiriliyor, yurttaşların ise kredi borç erteleme müracaatlarında yüksek faiz oranları ve masraflar çıkarmakla itham ediliyordu.

Sosyal Yardım Başvurusunu Buradan Yapabilirsiniz:>> https://www.turkiye.gov.tr/aile-bakanligi-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor! Ülkemiz de yaşanılan salgın hastalık …

Bir Yorum

  1. Virüs öncesinde tek tük olan islerim Virüsten sonra tamamen durdu hic bir yere kredi borcum kredi kartım vs borcum yok yanlızca geçindirecek evim ve devlete olan vergi borçlarım kira cart curt var 1 aydır hic is yapmadim serbest meslek nakliyatciyim 1 kamyon birde eski binek binek arabam var 30 yaşında bende nisan 6 da başvurdum destek kredisine ve sadece halk bank onaylamış 10 bin basvurdum 3 bin veriyor icralık vs vs siciilim temiz tekrar basvurdum11 gündür değerlendiriliyor ne yazık yani coo yazık 10 bin tl alamadık şimdilik diğer insanlara ne kadar verir borclu sorunlu alabilirmi belli değil lanet olsun bunlara. Uyumaya devam edin milletin parasını yiyerek onlarla eğlenmeye devam etsinler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir