Pazar , Haziran 16 2024
Berat Albayrak Bankalara Sert Çıkıştı, 4.4 Milyon Aileye 1000 TL Sosyal Yardım Parası Yapılacak!
Berat Albayrak Bankalara Sert Çıkıştı, 4.4 Milyon Aileye 1000 TL Sosyal Yardım Parası Yapılacak!

Berat Albayrak Bankalara Sert Çıkıştı, 4.4 Milyon Aileye 1000 TL Sosyal Yardım Parası Yapılacak!

Berat Albayrak Bankalara Sert Çıkıştı, 4 Milyon Aileye 1000 TL Sosyal Yardım Parası Yapılacak! Corona virüs salgını sebebi ile ekonomik olarak büyük darboğaza düşen vatandaşlara bir vuruş de bankalardan gelmişti.

Merkez Bankası yönünden uygulanan faiz indirimine karşın kredi faiz oranları amacıyla yükseltme kararı alan bankalar bir yandan da vatandaşın gereksinim, taşıt ve konut kredisi erteleme ile kredi kartı borç erteleme istekleri amacıyla yüksek faiz oranları ve masraflar talep etmeye başlamışlardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönünden uygulanan açıklamanın sonrası özel bankalara bir kritik ikaz da Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yönünden yapıldı. Detaylar haberimizde…

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya hesabı üzerinden yayımlamış bulunduğu video ile mühim açıklamalarda bulundu.

4.4 MİLYON AİLEYE 1000 TL DEVLET YARDIMI SOSYAL YARDIM PARASI ÖDEMESİ YAPILACAK!

Korana virüs sebebi ile gelir kayıbına uğrayan ve parasal olarak geçinmekte zorlanan ailelere devlet yönünden sosyal yardım parası ödemesi yapılmaya başlanmıştı.

İlk etapta devletten sosyal yardım ödemesi alan gereksinim sahibi fakir ailelere bin liralık devlet yardımı evlerinde ödenirken sonrası bu bireylerin dışında kalan işten çıkan ya da bedava izne çıkarıldığı amacıyla maaş alamayan şahıslara ve gereksinim sahibi ailelere 1000 TL devlet yardımı ödenecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak “Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında resmen seferberlik içerisinde çalışıyoruz. 2.1 milyon ailemize 1.000 TL yardımı ulaştırdık. 4,4 milyon aileye 1000’er liralık yardımın ödemesi yakın vakitte başlayacak” diyerek 4,4 milyon aileye bu ödemelerin ulaştırılacağını duyurdu.

BANKALARA YENİ UYARI GELDİ! FAHİŞ MALİYETLER ÇIKARAN BANKALAR BEDELİNİ ÖDEYECEK

Bakan Albayrak bankaların yapmış bulunduğu programları da eleştirerek “Vatandaşlarımızın özel bankalarla hayat sürdürdükleri sıkıntıları biliyoruz. Bu dönemde vatandaşlara destek olmayı geçtik; Mevduatını bozana, kredisini uygulanandırmak isteyene fahiş maliyetler çıkarıldığını duyuyoruz. Bu katiyen kabul edeceğimiz bir şey değil. Bu konunun üstüne gideceğimizin bilinmesini isteriz. Genellikle bu dönemde, kimlerin özel bankaların avukatlığına soyunduğunu bilmek istiyoruz” diyerek bankalara yeni bir ikazda bulundu.

Bankaların bilhassa de kredi borç erteleme konusu ile ilgili çıkardıkları zorluklar ve konut kredisi ertelemesi amacıyla çıkarmış bulunduğu toplu ödemeler yurttaşların tepkisini çekmiş, çok sayıda şahıs bankalara yapmış bulunduğu başvuruları toplu ödemeler sebebi ile geri çekmek mecburiyetinde kalmıştı.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Bir Yorum

  1. %50 raporum var engelliyim İki çocuğum var Yani eşim çalışmıyor yetmiyor para şu an yani yardımcı olur musun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir