Çarşamba , Eylül 23 2020
Bakan Duyurdu: Fiyatlarda İndirim Yapılacak
Bakan Duyurdu: Fiyatlarda İndirim Yapılacak

Bakan Duyurdu: Fiyatlarda İndirim Yapılacak

Bakan Duyurdu: Fiyatlarda İndirim Yapılacak. Bakan Pakdemirli, koronavirüs nedeniyle ekonomik zorluklar yaşam sürdüren vatandaşlara sevindiren açıklamalar geldi. Pakdemirli “Makarna üreticilerimiz üretimde sorun yaşamıyor, dışsatım dahi devam ediyoruz.” dedi.

Önce iç pazarın isteklerinin karşılanacağını sonra dışsatımn olacağını bildiren Pakdemirli, besin fiyatlarında gerileme olacaktır dedi. Bakan Pakdemirli CNN Türk’te canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Bakan Duyurdu: Fiyatlarda İndirim Yapılacak

Pakdemirli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: Makarna üreticilerimiz üretimde sorun yaşamıyor, dışsatım dahi devam ediyoruz. Besin fiyatlarında gerileme olacaktır. Türkiye’nin besin sorunu kısa, orta ve uzun vadede olmayacak. Limon dışsatım izne bağlandı Besin üretim ve fiyatları devamlı izleniyor. Ürün takiplerini yapıyoruz. Mesela limonda bunu yaptık İhracatı izne bağladık.

Bizim kararımızdan sonra yurtamacıylade fiyatlar düştü, Rusya’da halden bana görüntü gönderdiler limon 4 dolara çıkmış. Bu devrede evvelce can sonra canan. Önce iç pazarın istekleri ideal fiyatla karşılanacak sonra dışsatım Üretim yüzde 100 devam ediyor.

Bu devrede yeni bir besin enflasyonunun manası yok. Hazine arazileri bedelsiz olarak alındı Bu devrede işsiz kalanları üretime çağrı ediyoruz. Dün imzalar atıldı. Hazine arazilerinin bir bölümünü bedelsiz olarak Tarım Bakanlığı’na aldık.

Tarım ve Besin ölmeyecek iki sektördür. Hazine arazilerinde hububat bölümünde değerlendirebilir. Bakanlıktan ideal fiyatlı balık Çipura ve levrek, 3-4-5 Nisan’da kampanyaya katılan bütün marketlerde ve seçkin balıkçılarda ideal fiyata satılacak.

Ekmek satışında yeni devre Piyasa ve açık yerlerde ekmek satışı yasaklandı. Aksi hallerde Besin WhatsApp ihbar hattı devrede. Vatandaşlar aklına takılanları sorabilirler ve ihbarda bulunabilir. Numarası 0501 174 0 174. Gerekirse hepsini biz alırız.

Üreticiyi katiyen mağdur etmeyeceğiz. Ürünü tarlada bırakmayacağız gerek görülürse hepsini biz alırız. Borçlarla alakalı bir planlama üstünde çalışılıyor. İmkanlar kapsamında üreticilerimiz amacıyla her şeyi yaparız.

Aşı çalışmaları Başta Pendik Enstitüsü olmak üzere çalışıyoruz. Kuş gribi hastalıklarını yenmiş bir ülkeyiz bunu da bu örgüt ile yaptık. Hem aşı hem serum üstünde yapılacak olan çalışmalarda bizim örgütımız son derece iddialı. Çalışmalara başladık, arkadaşlarımız çalışıyorlar.

Eminim ki yakın vakitte mühim ilerlemeler kaydedeceğiz. Elektrikli traktör çok yakın vakitte üretim hattından çıkacak. Üretim hatları kuruluyor. Üreticimiz var. TİGEM olarak da 35 adet sipariş verdik, bunları alıp kullanacağız.

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine 500 Bin Gıda Paketi Dağıtacak, Yardımlar Yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine 500 Bin Gıda Paketi Dağıtacak, Yardımlar Yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine 500 Bin Gıda Paketi Dağıtacak, Yardımlar Yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi …

Migros et fiyatları 2020 Güncel Fiyatlar

Migros et fiyatları 2020 Güncel Fiyatlar

Binlerce uygun fiyatlı ürün seçeneğiyle, gıda konusunda geniş bir yelpaze sunan Migros, et ürünlerinde kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir