is-basvurusu-yapacaklara-900tl-destek
İş Başvurusu Yapacaklara 900 TL Destek

İş Başvurusu Yapacaklara 900 TL Destek! 2020 Haziran Ayında İş Başvurusu Yapanlara Devletten Müjde

Gündemi kaplayan ve tedirgin eden COVID-19 virüsü sebebi ile işsiz kalan birçok vatandaşa müjdeli haber geldi. Haziran ayında iş başvurusu gerçekleştiren bütün herkes için devlet tarafından 900 TL yardım yapılacağı açıklandı. Kademeli olarak kabul görülen bütün başvuru yapanların belirlenen ücretleri ödenecektir. İş başvurusu yapanlara 900 TL destek şartları nelerdir? 900 TL destek kimleri kapsıyor?

 

Haziran Ayında İş Başvurusu Yapacaklara 900 TL Müjdesi

Devlet tarafından işsiz kalan ve çıkarılan bütün vatandaşlara güzel haberlerin açıklaması geldi. Salgın nedeni ile işsizlik oranının artması mümkün mertebe yükselmişti. İşsizliğin önüne geçilmesi ve dar gelirli ailelerin bütçe sıkıntısı yaşamaması adına yeni mevzuat işleme alınmıştı. Onaylanmasının ardından Yerel Gazete tarafından yayınlanan bildirge ile bütün vatandaşların bu kapsamdan faydalanacağı belirtildi. Türkiye Cumhuriyeti olan bütün vatandaşların haziran ayında yapacakları iş başvuruları onaylanması halinde 900 TL ek ödenek desteği verilecektir.

 

İş Başvurularında 900 TL Nasıl Alınır?  Başvurunun Onaylanması Zorunlu mu?

Aile bakanlığı tarafından gerçekleştirilen duyurular ve ödenek kapsamı altında bütün vatandaşları kapsayan yardım için harekete geçildi. Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafınca takibi sürdürülen çalışmaya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları yardımda bulunmaktadır. Korona virüs sebebi ile işten çıkan veya çıkarılan vatandaşların yeni iş başvurularında verilecek desteğin ihtiyaç sahibi insanların bütçesine ek gelir katıyor. Başvuru onaylanma/reddedilme sürecinde ise verilecek desteğin ücret kapsamı değişmektedir.

 

İş Başvurusu Yapıldığında Alınan Ücret

Belirlenen şartların kriterlerine uygunluk gösteren bütün vatandaşlara SYDV vakıfları tarafından 120 TL ücret ödemesi yapılacaktır. Her 3 yılda bir alabileceğiniz başvuru ücretini yol ve diğer ihtiyaçlar için tahsis ediliyordur. Başvuru kriterlerine uygun olmayan vatandaşların, ısrarla başvuru yapması halinde ücret ödemesi yapılmamaktadır. Bundan ötürü gerekli başvuruları yetkili birimlere iletmeniz ardından onay sürecine girmektedir. Tamamlanan işlem sonucu 120 TL ücrete sahip olabilirsiniz.

 

İş Başvurusu Yapıldığında Kabul Edilmeniz Durumunda Alınan Ücret

Haziran ayında yapılacak iş başvuruları, iş verenler tarafından onaylanması halinde 790 TL ödeme alabileceksiniz. Bu ücreti iş verenden değil, devlet tarafından belirtilen kurumlardan tahsis edebileceksiniz. Başvuru destek ücreti her yıl ödenebiliyor. Gerekli kriterleri sağlayarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz.

Hakkında Burakcan Şirin

Gündeme Göz At :)

Şekilli Yazı Yazma - Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Şekilli Yazı Yazma – Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformların yüzbinlerce kullanıcı mevcut. Bu kullanıcılar arasından sıyrılmak …

ozel-bankalar-konut-kredisi-icin-kamu-bankalari-ile-yarisa-girdi

Özel bankalar konut kredisi için kamu bankaları ile yarışa girdi! Hangi bankalar konut kredisinde faiz indirimi yaptı

Korona virüs salgını sebebi ile yaşanan ve son aylardır etkisini ekonomi sorunlarında belirtmesiyle kamu bankaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir