Perşembe , Mayıs 30 2024
Bekçi maaşları 2020 ne kadar? Bekçilik kolay bir meslek mi?
Bekçi maaşları 2020 ne kadar? Bekçilik kolay bir meslek mi?

Bekçi maaşları 2020 ne kadar? Bekçilik kolay bir meslek mi?

Bekçi maaşları ne kadar? Mahalle ve çarşılarda güvenliği sağlama görevini yürüten bekçilerin maaşları, son dönemin merak edilen konularından biri. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan bekçilerin maaşları, lise mezunu ya da üniversite mezunu olmalarına göre değişiyor. Bunun yanı sıra diğer güvenlik güçleri personelleri gibi aile yardımları da söz konusu.

2020 itibariyle bekçi maaşları ne kadar?

Bekçilerin maaşları, aldıkları eğitim düzeyine göre değişiyor. İlkokul mezunu olarak bekçi olabileceğiniz gibi, üniversite mezunu ya da ön lisans mezunu, lise mezunu bekçi de olabilirsiniz. Bu da doğrudan aldığınız maaşı etkiler. 2020 itibariyle geçerli olacak bekçi maaşları ise şu şekilde:

İlkokul mezunu bekçi maaşı: 4302 TL
Lise mezunu bekçi maaşı: 4352 TL
Ön lisans (iki yıllık üniversite mezunu) bekçi maaşı: 4357 TL
Üniversite mezunu bekçi: 4404 TL

Bekçi maaşlarını etkileyen diğer bir faktör de medeni durumdur. Bekar olan bekçilerle, eşi çalışmayan evli bekçilerin maaşları değişebilmektedir. Bekçilerin gelirlerinde, aldıkları aile yardımları da önemli bir yerdedir. 2020 yılında bekçi aile yardımı ödemeleri şu şekildedir.

Eş için bekçilere ödenen aile yardımları, 2019 yılında 251 TL idi, 2020 yılında bekçi aile yardım maaşı ise 278 TL olmuştur. Aile yardımı kapsamında aynı zamanda, çocuk yardımı da söz konusudur. 2019 yılında bekçilere ödenen çocuk için yardım ödeneği 29,4 TL idi. 2020 yılında çocuk için aile ödeneği ise 32,6 TL olmuştur. Yakın zamana kadar çocuk için aile yardımı en fazla 2 çocuk için sınırlıydı, şimdi çocuk yardımında 2 çocuk limiti kalkmıştır. Bu durumda 3 çocuğu olan bir memur 97 TL’nin üzerinde bir aile yardımı almaktadır.

Bekçilik kolay bir meslek mi?
Bekçilik kolay bir meslek mi?

Bekçilik kolay bir meslek mi?

Bekçiler, aldıkları maaşlarla bir süre gündemde yer aldılar. Mahalle güvenliğini sağlayan bekçiler için, bazı insanlar kolay meslek yorumu yapıyor. Ancak her meslekte olduğu gibi bekçilikte de kolay bir meslek durumu söz konusu değildir. Halk güvenliğini sağlamak için çalışan bekçiler, zaman zaman tehlikeli olaylar yaşamakta, halk güvenliğini sağlamak için kendilerini riske atmaktadırlar. Aynı zamanda geç saatlere kadar çalışan, gece mesaide olan bekçiler, bu durumun kolay olmadığını ifade etmektedir.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021 yılında net banka çağrı merkezi maaşları 4000-4500 arası belirlenmiştir. Ancak …

İndirim Çadırı Nedir & Nasıl Faydalanılır 2021

İndirim Çadırı Nedir & Nasıl Faydalanılır 2021

İndirim Çadırı Güzel olanaklardan biri de indirim olanakları sunan merkezler. Buralar da gayet yüksek fiyatlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir