Pazar , Haziran 23 2024
Herkesi Yakından İlgilendiren Haber! Başvuran Tüm Vatandaşlara 24 Ay 239 TL - 600 TL Ödeme
Herkesi Yakından İlgilendiren Haber! Başvuran Tüm Vatandaşlara 24 Ay 239 TL - 600 TL Ödeme

Herkesi Yakından İlgilendiren Haber! Başvuran Tüm Vatandaşlara 24 Ay 239 TL – 600 TL Ödeme

Herkesi Yakından İlgilendiren Haber! Başvuran Tüm Vatandaşlara 24 Ay 239 TL – 600 TL Ödeme Milyonları ilgilendiriyor! Başvuran Herkese 239-600 TL yardımı duyurmuştu. Bugün Mama ve Bez yardımına süt yardımı da eklendi.. Herkesi ilgilendiren gelişmede devletten mama ve bez yardımı geldi.

Başvuran herkese verilebilecek bez ve mama yardımı nasıl alınır? Devletten bez ve mama yardımı nasıl alınacak? İşte o yollar..

Milyonları ilgilendiriyor! Başvuran Herkese 239-600 TL yardımı duyurmuştu. Bugün Mama ve Bez yardımına süt yardımı da eklendi.. Herkesi ilgilendiren gelişmede devletten mama ve bez yardımı geldi. Başvuran herkese verilebilecek bez ve mama yardımı nasıl alınır? Devletten bez ve mama yardımı nasıl alınacak? İşte o yol.

Devletten Annelere müjde!

Annelere Mama ve Bez yardımı ödemesi yapılıyor. Bebekli anneler amacıyla Devletten destek ödemeleri yapılmaya devam ediyor. 2020 senesi içerisinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yönünden çocuklu annelere mama ve bez yardımı yapılacak. Peki Mama ve Bez yardımı amacıyla müracaatlar nereye yapılır? Mama ve bez yardımı ne kadar, kaç TL? Sizler amacıyla araştırdık…

Bebeği olan anneler amacıyla sağlanan Devlet desteklerine bir yenisi 2020 senesinde eklendi! Annelere yeni senede Mama ve Bez yardımı ödemesi yapılacak! Yeni uygulamaya geçtiğimiz destek ile bez ve mama yardımı Devlet yönünden annelere sağlanan en büyük desteklerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Yeni doğan bebeği tespit edilen anneler 2020 senesi içerisinde belirli şartları da taşımaları durumunda bez ve mama yardımından faydalanabilecek. Peki kimler ne kadar bez ve mama yardımı alabilir?

Bez ve Mama yardımı alabilmek amacıyla aranan şartlar nelerdir?

Doğum ve Süt Yardımı 2020 600 TL çıkartıldı! 15 Mayıs 2015 tarihinde itibaren ödenen doğum yapan ailelere ödeneklerde yeni ücretler belli oldu. Tek doğan ve ilk çocuk amacıyla 300 TL, İkinci çocuk amacıyla 400 TL ve Üç yada daa çok çocuk amacıyla 600 tL ödeniyor.

Annelere Mama ve Bez Yardımı Nedir? Annelere mama ve baz yardımı, uygulamada Doğum yardımı ile karıştırılmaktadır. Doğum yardımı olarak tanınan doğum ödemesi, her doğumda anneye tek bir seferlik olarak ödenirken bez ve mama yardımı yalnızca müracaatte tespit edilen ve başka şartları da taşıyan bebekli annelere 24 ay süresince derli toplu olarak ödenmektedir. Fakat annenin gereksinim sahibi olması da doğum parasından değişik olarak aranmaktadır. Bez yardımı, hem bebekler amacıyla hem de gereksinim sahibi hastalar içerisinde verilmektedir.

Mama ve Bez Yardımı amacıyla Başvuru Şartları

Bebekler amacıyla annelere mama ve bez yardımı belli şartları taşıyan vatandaşlara verilmektedir. Buna göre ilk olarak doğumun sıhhatli olarak gerçekleşmesi ve bebeğin tam ve sağ olarak doğması gerekiyor. Mama ve Bez yardımından yararlanmak amacıyla baba ya da annenin Türk vatandaşı ya da Mavi kart sahibi olması gerekiyor. Bez ve Mama yardımı amacıyla eve giren gelirin, asgari ücretin üçte birinden çok olmaması gerekiyor.

Yani 701.32 TL şahıs başı geliri aşan aileler ve anneler, bez ve mama yardımından faydalanamıyorlar. Hem de anne ve babanın üstüne rastgele bir menkul, gayrimenkul vb. mal bulunmaması da aranıyor. Bez ve Mama Yardımı Başvuruları Nereye Yapılır? Bez ve Mama yardımı alabilmek isteyen anneler, yukarıdaki şartları da taşıyorlarsa müracaatte bulunuyorlar.

Bu müracaatlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüklerine ya da SGK’ya ya da Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na yapılabiliyor.

Mama ve Bez Yardımı Ne Kadar?

Mama ve Bez yardımı müracaatı olumlu neticelenen aileler, 24 ay süresince her ay 239 TL destek ödemesi alabiliyorlar. Mama ve Bez yardımının miktarı aylık 239 TL olarak belirlenmiş durumda. Yardımlar ne vakit yatar? 2020 senesinde Mama, Bez ve Süt yardımı amacıyla yeni tarih belli oldu. SGK yaptığınız müracaat ardından 40 gün içerisinde ödemelerin uygulanacağı açıklandı.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor! Ülkemiz de yaşanılan salgın hastalık …

4 Yorum

  1. Hasret Yürek

    Ben evliyim 2 kızım var ben yardım istiyorum eşim calışmıyor cocukların kücük bez alamıyorum yardım istiyorum

  2. Ben evliyim 2 kızım var ben yardım istiyorum eşim calışmıyor cocukların kücük bez alamıyorum yardım istiyorum

  3. Evim kira İki çocuğum var 1ri 2bucuk yasinda 1 ri 1 aylik Eşim çalışmıyor ben çalışmıyorum masrafları karşılayamıyorum çocuğun bez mamamasraflarini karsiliyamiyorum rica ediyorum yardım edin

  4. Mukhayyo Varel

    Merhaba ben 2 çocuk annesiyim tek gelirimiz askeri ücrete çalisan eşimin maaşı evimiz kira banka kredimiz var artı hamileyim bana yardimçi olmanızı istiyorum nereye başvuru yaparsak sigortalı diye yardım etmek istemiyorlar askeri ücret çalışanlar asıl geçimleri zor lütfen banada yardimçi olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir