Perşembe , Mayıs 30 2024
105 TL Aylık Elektrik Yardımı! İhtiyacı Olan Ailelere Devlet Yardımı!
105 TL Aylık Elektrik Yardımı! İhtiyacı Olan Ailelere Devlet Yardımı!

105 TL Aylık Elektrik Yardımı! İhtiyacı Olan Ailelere Devlet Yardımı!

105 TL Aylık Elektrik Yardımı! İhtiyacı Olan Ailelere Devlet Yardımı! Dar gelirli aileler, gereksinim sahibi olan vatandaşlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sağladığı elektrik yardımı ödemelerinden yararlanabilirler.

Aile Bakanlığı’nın sağladığı bu elektrik yardımı tutarı Ocak Ayı Ayı ayında 105 TL’ye kadar çıkarıldı. Yapılan bu yardım ödemelerine dair müracaatte bulunacak olan yurttaşların yapmaları gereken işlemler ve izleyecekleri yol ile beraber yardım ödemelerinin nasıl alınacağına dair ayrıntıları bütün yönleriyle yazımızda derledik.

Koronavirüs salgın sürecinde vatandaşlar devlet yönünden sağlanan destek ödemelerini daha çok araştırır oldular. Vatandaşların araştırdıkları yardımlardan bir tanesi de elektrik desteği.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vasıtasıyla sağlanan elektrik desteği ödemeleri müracaatte tespit edilen gereksinim sahibinin haline göre değişen oranlarda yapılıyor. Elektrik desteğinden faydalanmak amacıyla ilaveten sağlanması gereken koşullar bulunuyor.

ELEKTRİK DESTEĞİ YARDIMI KİMLERE YAPILIR?

Devlet yönünden sağlanan elektrik desteği ödemeleri gelir seviyesi düşük gereksinim sahibi ailelere sağlanıyor. Bu yardımlar amacıyla ugulanan düzenlemeye göre alçakta paylaştığımız listede yer alan aileler bu desteklerden faydalanabilir.

3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında derli toplu sosyal yardım almaya dair verilmiş hak sahipliği kararı devam eden haneler; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vasıtasıyla sağlanan elektrik desteği ödemelerinden yararlanabilirler.

ELEKTRİK DETSEĞİ TUTARI

Yukarıda emlak365.com olarak paylaştığımız listede yer alan vatandaşlar müracaatte bulunmaları durumunda 2 şahsa olan kadar haneler amacıyla 53 TL, 3 şahıslik ailelerde 71 TL, 4 şahıslik ailelerde 88 TL ve 5 ya da daha çok aile bireyinin varolduğu hanelerde ise 106 TL destek ödemesi alabilecekler. Bu sayılar en son Ocak Ayı Ayı 2020’de yükseldi.

Yapılan zam sornası en yüksek ödeme tutarı 80 TL’den 105 TL’ye yükselmiş olmuş oldu. Bu yardımlar 1-2 şahıslik aileler amacıyla aylık 75 kWh, 3 şahıslik aileler amacıyla aylık 100 kWh, 4 şahıslik aileler amacıyla aylık 125 kWh, 5 ve daha çok şahıslik aileler amacıyla aylık 150 kWh karşılığı olarak hesaplanıyor.

ELEKTRİK YARDIMI BAŞVURULARI NEREYE YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vasıtasıyla elektrik yardımı alabilmek isteyen yurttaşların rastgele bir müracaat yapmaları gerekmiyor. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü hak sahiplerini belirliyor ve destek bu listelere göre sağlanıyor. Bütünleşik Sosyal Yardımlar Bilgi (BSYB) Sistemi üzerinden hazırlanan listeler ardından vatandaşlar

PTT şubelerine elektirk faturası ile giderek yardımdan yararlanıyorlar. Yardımlar fatura üzerinden sağlanıyor. Mesela 150 TL elektrik faturası olan bir şahıs destek ile bu faturanın 105 TL’sini ödeyebiliyorlar geriye kalan tutarı ise kendileri tamamlıyor.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor! Ülkemiz de yaşanılan salgın hastalık …

Bir Yorum

  1. Bana nasıl yardım edersiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir