Cuma , Haziran 21 2024
Bu İlaç Corona virüs Tedavisinde Olumlu Sonuç Veriyor ! Fiyat: 7 Lira

Bu İlaç Corona virüs Tedavisinde Olumlu Sonuç Veriyor ! Fiyat: 7 Lira

Tüm dünya korona virüsü salgını ile uğraşırken ilaç ve aşı çalışmaları da devam ediyor. Ülkemizde Covid-19 tedavisinde olumlu netice veren ilacın daha evvelce kar getirmediği amacıyla üretimden kaldırıldığı ve fiyatının 7 lira bulunduğu meydana çıktı.

KAR GETİRMEDİĞİ İÇİN ÜRETİMİ DURDURULDU
Mevcut halde eczanelerde satılmayan ve yalnızca Sıhhat Bakanlığına verdiği ilacı ilk yapan firmanın Keymen ilaç bulunduğu 3 sene evvelce Abdi İbrahim İlaç doğrultusundan satın alındığı belirtildi. Bununla eş güdümlü ilacın Türkiye’deki tek yerli yapımcısı olan Abdi İbrahim’in, kısa bir vakit üretimini yaptığı ilacın üretimi kar getirmediği amacıyla durdurulmuştu.

FİYATI 7 LİRAYDI
Üretilmese de ruhsatının kaybedilmemesi amacıyla fiyatlandırılan ilacın ederi, Sıhhat Bakanlığı doğrultusundan 19 Şubat’ta 7 lira 3 kuruş olarak belirlendi. Klorokin faktör maddeli ilaç, şu anda eczanelerde satılmıyor.

TÜM İLAÇ BAKANLIĞA BAĞIŞLANACAK
Konu ile alakalı olarak ilaç şirketi Abdi İbrahim kendi ürünleri arasında yer alan bir ilacın koronavirüs tedavisinde olumlu netice verdiğinin meydana çıktığını ve tekrar üretimine başlanan ilacın Sıhhat Bakanlığı’na teslim edildiğini belirtti. Hem de Abdi İbrahim sene sonuna kadar üretilecek bütün ilacın da Bakanlığa bağışlanacağını duyurdu.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir