Perşembe , Nisan 18 2024
Ankara Üniversitesi açıkladı: SARS-COV-2 virüsü izole edildiğini açıkladı!

Ankara Üniversitesi açıkladı: SARS-COV-2 virüsü izole edildiğini açıkladı!

Ankara Üniversitesi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda üniversitenin Veteriner Fakültesi Viroloji Anabilim Dalı Başkanı ve Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Aykut Özkul’un corona virüsüne karşı serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk aşaması olan SARS-COV-2 virüsünü izole etmeyi başardığını duyurdu.

Ankara Üniversitesi açıkladı: SARS-COV-2 virüsü izole edildiğini açıkladı!

Korona virüsü (Covid-19) ile mücadele kapsamında tedavi süreci ile alakalı çalışmalar bütün dünyada devam ederken, Ankara Üniversitesi’nden umut verici bir açıklama geldi.

Ankara Üniversitesi sosyal medya üzerinden yaptığı bildirimde Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Viroloji Anabilim Dalı Başkanı ve Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Aykut Özkul’un, corona virüsüne (Covid-19) karşı serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk aşaması olan SARS-COV-2 virüsünün izolasyonunu başardığını duyurdu.

UMUT VERİCİ HABERİ SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

Sosyal medya hesabından paylaşımda tespit edilen Ankara Üniversitesi, “Üniversitemiz Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Aykut Özkul, “koronavirüse karşı (Covid-19) serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk aşaması olan SARS-COV-2 virüsünü izole etmeyi başardı!” dedi.

“SON DERECE ÖNEMLİ VE SEVİNDİRİCİ”

Türk Veteriner Hekimleri Birliği ise mevzuya dair açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

* Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Viroloji Anabilim Dalı Başkanı ve A.Ü. Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Aykut Özkul, COVID-19 hastalığına karşı serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk aşaması olan Sars CoV-2 virüsünün izolasyonunu başarı ile gerçekleştirmiştir.

* Son derece mühim ve sevindirici çalışmasından kaynaklı Sayın Hocamızı ve ekibini kutluyor, teşekkür ediyor, bundan ileri süreçte başarılar diliyoruz.

Kaynak: Sözcü

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir