Pazar , Haziran 16 2024
Çinli Doktor Koronavirüs İçin Türklere Seslendi Sakın Yemeyin!
Çinli Doktor Koronavirüs İçin Türklere Seslendi Sakın Yemeyin!

Çinli Doktor Koronavirüs İçin Türklere Seslendi Yemeyin!

Çin Vuhan’daki koronavirüs salgını mücadelesinde en ön safta yer alan Beijing Çin Tıbbı Hastanesi Solunum Bölümü Başkanı ve hastanenin Akciğer Hastalıkları Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Wang, Türk halkını uyararak, “Dana ve koyun eti ile zor sindirilen yağlı yemek yemeyin” dedi. Çin Medya Grubu Türkiye muhabirlerinden Ma Yuyao, Milliyet Gazetesi adına Prof. Dr. Yuguang ile bir söyleşi yaptı.

Çinli Doktor Koronavirüs İçin Türklere Seslendi Yemeyin!

Yeni tip koronavirüs salgınını araştırmak üzere Çin Ulusal Geleneksel Çin Tıbbı İdaresi doğrultusundan görevlendirilen özel ekibin delegesi olan Yuguang, aynı vakitte virüse karşı çok etkili bir geleneksel Çin tıbbı ilacı Jin Hua Qing Gan’ı geliştirenlerden biri.

SARS ile mücadelenin kahramanlarından olan Wang, H1N1 ve kuş gribi gibi mühim salgınlarla mücadelenin ön cephelerinde yer aldı. Vuhan’da aşağı yukarı iki ay kalan ve çok sayıda hastayı tedavi eden Wang, edindiği tecrübeleri, yaşadıklarını ve Türkiye’ye mesajını paylaştı. En mühimsi, etkili önlem.

Çinli Doktor Koronavirüs İçin Türklere Seslendi Yemeyin!

Bağışıklık sistemini sağlamlaştırmak amacıyla dengeli beslenme, iyi dinlenme, iyi uyku ve paniğe kapılmamak mühim. Çin tıbbına göre Kovid-19 virüsünün özelliği “nemli patojen”, bu amaçla beslenme konusu ile ilgili dana eti, koyun eti ve zor sindirilen yağlı yemekleri daha az yemelisiniz. Bu yemekler nemli patojene yol açıyor. Son olarak şu an salgınla mücadele eden bütün Türk meslektaşlarıma kendilerini korumaya özen göstermelerini önemle tavsiye ediyorum.

Tedaviden sonra fazlası vakaların halleri iyi. Erken tespit ve erken tedavi ölüm oranını düşük tutuyor. Çinli sıhhat personeli ve tıp eksperleri her vakit sizinle; salgınla mücadele ve tedavi deneyimlerini paylaşmaya, Türk halkının en kısa vakitte salgını yenmesine yardımcı olmaya hazırız. Birlikte başaracağız.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

2 Yorum

  1. Herkese önereceğim katkılı bir makale olmuş tebrik ederim emeğinize sağlık

  2. Güzel makale tebrik ederim bilgilendirici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir