Cuma , Haziran 21 2024
kredi kartı borcu müjde
kredi kartı borcu müjde

Kredi kartı borcu olanlara müjde! İndirim kapısı açıldı

Kredi kartı borcu olanlara müjde! Bankalara borcu olanlara müjde! Kredi ve kredi kartı borcu olan vatandaşları ilgilendiren bir haber gündeme geldi.

Bu bağlamda bazı bankalar tarafından cazip ödeme seçenekleri ile borç kapatma kredisi veriliyor. Borcu olan vatandaşlara müjde niteliğinde bir açıklama yapıldı ve İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi ve Finansbank tarafından borç alacakları satıldı. Borç alacaklarının satılması kapsamında devlet tarafından kredi ve kredikartı borçları indirim yolu açıldı.

2020 yılı tarihinden itibaren Borcu olanlara büyük müjdeler geliyor. Özellikle yeni ekonomi paketi gelmesi ile birlikte borçlular çok rahatlayacak. İlk etapta KYK Borçluları, kredi kartı borçluları rahatlayacak.

BDDK tarafından bankalara yapılan bilançolarını temizleyin uyarısı sonrasında pek çok banka alacaklarını satmaya başladı. Bankaların başlattığı batık kredi satışı miktarı rekor seviyelere ulaşırken alacakları satın alan varlık şirketleri ise vatandaşa cazip ödeme seçenekleri ile ödemeyi kolaylaştırıyor.

borcu olanlara müjde
borcu olanlara müjde

Borç İndirimi ve Vade Uzatımı Yapılıyor!

Varlık şirketleri bankalardan alacakları büyük oranda indirim ile satın aldıkları hedefiyle vatandaşa da borç ödeme hususu ile ilgili kolaylık sağlıyor.

Borcun faizi hususu ile ilgili büyük indirimler yapılırken yine borç vadesi uzatılarak aylık taksit ödeme kolaylığı sunuluyor. Bu da vatandaşın borç yükünün üzerinden kalkmasını sağlıyor.

Borcunu Ödeyenler Kara Listeden Çıkmak İçin Hak Kazanacak

Bankalar tarafından yasal takip altına girenler kara liste adı verilen listede kayıt altına alındıkları hedefiyle bir daha bankalardan kredi çekmelerine, kredi kartı almalarına ya da kredili mevduat hesabı açmalarına izin verilmiyor.

Yani bankanın kredili hiçbir ürününü kullanamıyor. Bu nedenle vatandaşın muhakkak borcunu ödemesi ve bir şekilde kara liste affı hedefiyle hak kazanması gerekiyor.

ÖĞRENCİLERİN BORÇLARI DA DÜZENLENECEK

Vergi ve prim borçlarını yapılandıran ancak ödemelerini derli toplu yapmadığı hedefiyle yapılandırmadan çıkanlarla ilgili yeni bir çalışma üzerinde duruluyor. Piyasalarda bu yönde bir süredir beklenti olduğu, bu yönde yeni bir şans tanınmasına ihtiyaç olduğu dile getiriliyor.

Yasal düzenleme ile oluşturulacak ahilik fonuna sigortalıların her ay prime asli günlük kazançlarından, yüzde 2, devletin ise yüzde 1 oranında pay aktarımı öngörülüyor.

Ahilik Fonu, İşsizlik Sigorta Fonu gibi çalışacak. Getireceği yük nedeniyle esnaflar bir yıl daha ertelenmesini istiyorlar. Pakette öğrencilerin borçlarına yönelik düzenlemenin de gireceği belirtiliyor.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir