Pazartesi , Temmuz 15 2024
Saç Ekimi Fiyatları 2020
Saç Ekimi Fiyatları 2020

Güncel Saç Ekimi Fiyatları 2020

Bu yazımız içerisinde sizlere Saç Ekimi Fiyatları hakkında güncel bilgi ve verileri sunmak istiyoruz. Saçlarını kaybeden her erkek yeniden gür saçlara sahip olmanın hayalini kurardır. Yakın bir zamana kadar bu durum sadece hayal olarak kalsa da günümüzde teknoloji sayesinde gerçeğe döndüğünü söyleyebiliriz. Son zamanlarda uygulanan başarılı tekniklerin kesin sonuç vermesi birçok kişinin saç ekimini araştırmalarına neden olmuştur. Bu konu hakkında dikkat etmeniz gerekenler ve saç ekimi ücretleri;

Saç Ekimi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekimi Fiyatları 2020
Saç Ekimi Fiyatları 2020

Saç ekimi fiyatları ile ilgili kısma gelmeden önce sizlere saç ekimi yaptırırken dikkat edilmesi gerekenleri listeleyeceğiz. Bu konuda ayrıntılı bilgi sahibi olmak, alacağınız kararlara büyük oranda etki edecektir.

 • Saç ekimi merdiven altı olarak tabir edilen basit işletmelerde asla yaptırılmamalıdır. Alanında uzman bir hekim ve görevlerine hakim bir ekip tercih edilmelidir.
 • Saç ekimi konusunda en doğru tercih teknik edilmelidir. Seçilen tekniğin uzman doktorca iyi bir şekilde uygulanması oldukça önemlidir.
 • Saç ekimi yapıldıktan sonra çıkan saçlar sürekli dökülecektir. 3 ay gibi bir süre dolduktan sonra çıkan saçlar kalıcı hale gelebilmektedir. İlk 3 aylık süreç sizi asla endişelendirmemelidir.
 • Dökülen saçların yerine sağlıklı, kalıcı saçların çıkması 6 ay sürmektedir. Bu süre zarfınca doktor tarafından verilen ilaç ve koruma yöntemlerine harfiyen uymalısınız.
 • Kendinize ait gür, özgür saçlara ulaşmanız ancak 1,5 yıllık dönem içerisinde meydana gelebilmektedir.

Saç Ekimi Ne Kadar?

Saç Ekimi Fiyatları 2020
Saç Ekimi Fiyatları 2020

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler için her şeyden önemlisi yapılacak işlemin fiyatıdır. Yapılan işlemlerin detaylarını sizlere yukarıda belirttik. Birazdan belirteceğimiz rakamlar ise ortalama ücretler olup saç ekimi yapılan merkez ve şehre göre değişiklik gösterebilmektedir. 2020 saç ekimi fiyatları;

 • Standart Saç Ekim Fiyatı 4,000 TL’dir.
 • Fue Saç Ekim Fiyatı 4,000 TL’dir.
 • Kaş Ekimi ortalama olarak 3,000 TL’dir.
 • Sakal ve Bıyık Ekimi 3,500 TL’dir.
 • Safir Perkütan Saç Ekimi 4,500 TL’dir.
 • DHİ ve Kalem Tekniği ile Saç Ekimi 4,500 TL’dir.

Bu fiyatlar ülkemizde saç ekimi konusunda uygulanan en dip fiyatlardır. Saç ekimi yapılan şehir, uygulanan saç merkezi, saç ekimi yapan uzmanın deneyim ve tecrübesi fiyatta büyük değişkenlik meydana getirmektedir. Buna ek olarak saç ekimi yapılacak bölgedeki saç durumu da fiyata büyük etki ettiğini söyleyebiliriz. Saç ekimi yapan uzmanın deneyimi bu alanda araştırılması gereken en önemli kriterlerden birisidir.

Saç Ekimi Sonrasında Yaralar Ne Zaman Geçer?

Saç ekimi yaptıran kişiler, operasyon sonrasında ortaya çıkan yaraların ne zaman kaybolacağını merak ederler. Operasyon sonrasında görülen ilk yara ve kabuklar ortalama olarak 2 hafta içerisinde geçmektedir. Tam iyileşme meydana gelmesi için 6 hafta kadar beklenmesi gerekmektedir. Ancak uygulanan yöntem ve ekilen saç miktarı, iyileşme süresinin uzamasına ya da kısalmasına etki etmektedir.

Ekimi Yapılan Saçlar Ne Zaman Çıkar

Saç Ekimi Fiyatları 2020
Saç Ekimi Fiyatları 2020

Saç ekimi ne kadar sorusunun yanıtından sonra en çok merak edilenlerden birisi de ekimi yapılan saçların ne zaman çıkacağıdır. Genelde saç ektiren birçok kişi saçlarının hemen çıkacağını düşünür. Ekilen saç telininin hiçbir öneme sahip olmadığını bilmeniz gerekiyor. Bu alandaki en önemli şey saç kökünün yerleşmesi, tutması ve uzamayı kabul etmesidir. Bu süreç minimum 3 aydan başlamaktadır. Görüntü olarak saçın çıkması ile 6 ayı bulabilmektedir.

Saç ekimi ilk olarak keşfedildiğinde başarı oranı çok azdı. Ancak günümüzde teknolojik gelişmeler ile beraber bu oranın oldukça yükseldiğini söyleyebiliriz. Uzman kişilerce klinik ortamda analiz yapılarak yapılan saç ekimlerinde başarı oranının yüzde yüze yakın olduğunu söyleyebiliriz. Saç ekiminin başarılı olmayacağını düşünen kişiler, daha ekonomik bir seçenek olan protez saç uygulamasını tercih edebilirler.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Saç Ekimi Fiyatları 2020

Saç Ekimi Fiyatları 2020

Saç ekimi fiyatları 2020 günümüzde artık popüler halle gelen saç ekimi herkesin farklı isteklere sahip olmasıdır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir