calisan-kadinlara-32-ay-boyunca-1500-tl-yardim
Çalışan Kadınlara 32 Ay Boyunca 1500 TL Yardım!

Çalışan Kadınlara 1500 TL Yardım! Başvuru Şartları Nelerdir?

SGK ve Avrupa Birliği kapsamında gerçekleştirilen proje yürürlüğe girdi. Çalışan anneler için 1.500 TL destek yardımı başladı. Proje kapsamında çalışan ve gerekli şartları yerine getiren her kadın için ücretleri ödeniyor. Ücret geri ödemeli mi? Başvuru şartları nelerdir?

 

Çalışan Kadınlara 1500 TL Destek

Salgın nedeni ile yürürlüğe alınan yardım kampanyası anneler için bu süreçte istihdamın arttırılması planlanmıştı. Aylık 200 Euro ödenek haberini alan anneler bu imkanın yararlananları olarak onları heyecanlandırdı. Plan ve proje temelleri SGK ve Avrupa birliği tarafından hazırlandığı açıklanmıştı. Ancak bu destek kapsamından faydalanacak kadınlar için belli şart koşulları sunulmuştur.

Avrupa birliği kapsamında bulunan ülkelere örnek olacak projenin hedefi “Çocuk Bakıcılarını Teşvik Etmek Amacı ile Kadın İstihdamını Arttırmak” için işleme koyuldu. Türkiye genelinde belirli bölgelerde uygulamalara başlandı. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Balıkesir ve Gaziantep gibi büyük şehirlerde denenmeye başlandı. Başarılı sonuçlar doğrultusunda Avrupa Birliği tarafından tüm bölgelere finansı sağlanacağı belirtildi.

calisan-kadinlara-aylik-200-euro-yardim

Başvuru Şartları Nelerdir?

Proje kapsamında destek kampanyasından faydalanabilecek annelerin belirtilen şartlara uygun kriterlerde olması gerekiyor. 32 Ay boyunca alacağı ödenek için 4A (sigortalı) çalışan olması gerekmektedir. Çocuk gelişimi bölümünün üniversite veya meslek lisesi alanlarından mezun olması şart koşulmuştur. Ancak çocuk gelişimi bölümü ile alakası olmayan annelerin uzaktan eğitim alarak destek projesine katılması mümkündür.

Eğitimli bakıcı istihdam projesinden yararlanmak için çocuğunuzun en az 36 Aylık olması gerekmektedir. Aile içerisinde kapsayacağı yakınlar ise teyze, yenge, hala, kuzen ve görümce gibi kişilerin faydalanması mümkündür. Babaanne ve Anneanne katılımları olmayacaktır. Belirtilen yakın akrabalarınız için sigorta girişi yapılarak başvuruda bulunabilir.

Başvurular Nereden Yapılacak?

Anneler için istihdam projesi başvuruları online olarak yapılacaktır. e Devlet üzerinden şifreniz ile birlikte koşulları yerine getirdiğinize dair belgeyi okuyup onaylıyorsunuz. Belirtilen adımları sırası ile yapmanız durumunda kolayca başvuru talebinizi gönderebilirsiniz. Çocuklar için temin edebileceğiniz eğitimli bakıcılar için araştırmaları ve gelişmeleri de buradan takip edebiliyorsunuz. Avrupa birliği ve SGK ortak çalışması ile getirilen bu projeye toplamda 25 Milyon 500 Bin Euro bütçesi ayrıldığı belirtildi. Ödenekten faydalanmak için başvurularınızı erkenden yapmanız gerekecektir.

Hakkında Burakcan Şirin

Gündeme Göz At :)

Şekilli Yazı Yazma - Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Şekilli Yazı Yazma – Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformların yüzbinlerce kullanıcı mevcut. Bu kullanıcılar arasından sıyrılmak …

ozel-bankalar-konut-kredisi-icin-kamu-bankalari-ile-yarisa-girdi

Özel bankalar konut kredisi için kamu bankaları ile yarışa girdi! Hangi bankalar konut kredisinde faiz indirimi yaptı

Korona virüs salgını sebebi ile yaşanan ve son aylardır etkisini ekonomi sorunlarında belirtmesiyle kamu bankaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir