Cuma , Haziran 21 2024
Başvuru Yapan Günlük 99 TL Ödeme Alabilecek! Gerekli Şartları Karışlayan Kişiler Alabilecek!Başvuru Yapan Günlük 99 TL Ödeme Alabilecek! Gerekli Şartları Karışlayan Kişiler Alabilecek!
Başvuru Yapan Günlük 99 TL Ödeme Alabilecek! Gerekli Şartları Karışlayan Kişiler Alabilecek!

Başvuru Yapan Kişilere Günlük 99 TL Ödeme Alabilecek! Gerekli Şartları Karışlayan Kişiler Alabilecek!

Başvuru Yapan Kişilere Günlük 99 TL Ödeme Alabilecek! Gerekli Şartları Karışlayan Kişiler Alabilecek! Artık bütün gereksinim sahiplerine günlük 99 TL ödeme uygulanacağı duyuruldu. Sigorta primleri tam manasıyla yatırılan bütün işçi çalışanlarımızın işe gidemediği günler amacıyla maaşlarından kesinti uygulanan ödemeleri yine devletten almaları olası duruma getirildi.

Sadece işe gidemediği günler amacıyla rapor alan vatandaşlarımızın maaşlarından uygulanan kesintiler devlet doğrultusundan tekrar ödenebilcektir. Bu ödemelere halk içinde genelde kısaca iş görmezlik ödeneği denilmekte. İş görmezlik ödeneklerinden faydalanabilmek için hekim raporu şart. Fakat bunun detaylı yolları da yok değil! İşte rapor parası bir başka adı ile iş görmezlik ödeneğine dair bütün detaylar…

Vatandaşlar arasında iş görmezlik ödeneği ya da rapor parası olarak anılan ödemenin uygulanabilmesi amacıyla öncelikli olarak şartların karşılanması gerekiyor. Eğer bir birey tam vakitli bir şekilde işe gidemiyorsa devlet ödeme yapıyor. Fakat her iş görmezlik ödeneği alan bu ödemelerden faydalanamıyor.

Başvuru Yapan Kişilere Günlük 99 TL Ödeme Alabilecek! Gerekli Şartları Karışlayan Kişiler Alabilecek!

30 gün süresince işe gidemeyen vatandaşlarımızın günlük kayıplarını devlet üstleniyor. Bundan bu tür bütün vatandaşlarımızın iş görmezlik raporu almaları halinde günlük giderleri devlet doğrultusundan karşılanabiliyor.

7 günden büyük iş görmezlik raporu alan vatandaşlarımızın tamamına günlük olarak ödenecek olan 99 TL ödeme ile ilgili uygulanan açıklamalar sonucunda şayet makul görülürseniz 90 güne kadar bu ödemeyi alabilirsiniz. Fakat keyfi olarak işe gitmeyen ve rapor alan vatandaşlar ile ilgili ise ağır yaptırımlar söz konusu. Bu amaçla şayet yalnızca aslında rapora ve iş görmezlik ödeneğine gereksiniminiz varsa yardım müracaatı yapın. Bu gibi durumların belirlenmesi ve lüzumlu kontrollerin yapıldığını bilmeniz çok gerekli. Zira 1 gün veya 6 gün arasında iş görmezlik raporu alıyorsanız devlet bunun amacıyla ödeme yapmıyor, şayet 7 günden uzun iş görmezlik ödeneği alıyorsanız kesinlikle bunu e-Rapor sistemine işletmeniz gerekiyor.

KİMLER RAPOR PARASI ALABİLİR?

Rapor parası almak amacıyla 365 gün amacıyla da en az 90 gün sigorta priminizin yatırılmış olması gerekiyor. Eğer 365 gün yani 1 sene amacıyla da en az 90 gün sigorta primleriniz yatırılmamışsa rapor parası yani iş görmezlik ödeneğinden faydalanamazsınız. Eğer faydalanmak istiyorsanız ilk olarak son bir sene amacıyla da bütün sigorta dökümlerinizi incelemeniz gerekiyor. Hem de yalnızca çalışma süreleri amacıyla da iş kazası geçirmiş olan vatandaşlarımızın 7 günlük ve daha uzun iş görmezlik raporu almış olması gerekiyor.

Başvuru Yapan Kişilere Günlük 99 TL Ödeme Alabilecek! Gerekli Şartları Karışlayan Kişiler Alabilecek!

RAPOR PARASI ALMAK İÇİN NEREYE BAŞVURULAR YAPILMAKTA?

Rapor parası almak amacıyla ilk olarak 7 gün ve daha uzun iş görmezlik raporu almış olmanız gerekiyor. Eğer aldığınız iş görmezlik ödeneği 7 gün ve daha uzun süreleri içeriyorsa işvereninizin e-Rapor sistemine bu iş görmezlik raporunu işlemesi ve Sosyal Emniyet Kurumu’na (SGK) araştırması amacıyla göndermesi gerekiyor. Ondan ardından yalnızca Sosyal Emniyet Kurumu’ndan (SGK) bilgi gelmesini beklemek olacaktır.

RAPOR PARASI NE KADAR?

Raporlu Gün: 17
Üç aylık brüt maaş: 12.000 TL
Üç aylık toplam prim sayısı: 90 gün
12.000 TL / 90 gün = 133,33 TL günlük brüt ücret
Raporun ilk 2 günü sasenemadığı amacıyla 17 gün -2 gün =15 gün
15 gün x 133,33 TL = 1.999,95 TL
1.999,95 TL x2 /3 = 1.333,3 TL (ayakta tedavi gören raporlu çalışan)
1.999,95 TL / 2 = 999,975 TL (yatarak tedavi gören raporlu çalışan)

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor! Ülkemiz de yaşanılan salgın hastalık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir