Cumartesi , Şubat 27 2021
Çalışmayan Annelere 2420 TL maaş kredisi verilecek
Çalışmayan Annelere 2420 TL maaş kredisi verilecek

Çalışmayan Annelere 2420 TL maaş verilecek

Çalışmayan Annelere 2420 TL maaş verilecek. Bayan istihdamının artırılması amacıyla İŞKUR, İşbaşı Eğitim Programlarına katılan annelere, günlük 77 lira 70 kuruş cep harçlığı ve aylık 400 lira kredi çocuk bakım desteği veriyor.

Çalışmayan Annelere 2420 TL maaş verilecek

Çocuk sahibi olan bayanların iş hayatında yer alması suretiyle pek çok destek sağlanıyor. Bu hususta da işsizliğin önüne geçilmesi ve bayan istihdamının artırılması amacıyla en büyük desteği Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) veriyor. Bu kapsamda İŞKUR, düzenlediği İşbaşı Eğitim Programlarına katılan çocuklu annelere para kazanma fırsatını sunuyor.

GÜNLÜK OLARAK ÖDEME YAPILACAK

İşsiz çocuklu annelerin endüstri sektöründeki mesleklerde düzenlenen İşbaşı Eğitim Programlarına katılmaları durumunda, İŞKUR doğrultusundan kendilerine, günlük 77 lira 70 kuruş kredi ödemesi yapılıyor. Söz hususu uygulamalara katılıp hem iş deneyimi kazanan hem de cep harçlığı alan bayanların elde edeceği kazanç, 26 gün üzerinden hesaplanıyor. Yani bir aylık uygulama sonucunda işsiz anneler 2 bin 20 lira ödeme alıyor.

 

Çalışmayan Annelere 2420 TL maaş verilecek

ÇOCUK BAKIM PARASI

Sanayi sektöründeki işbaşı eğitim uygulamaına katılan annelere, cep harçlığının yanı sıra 2-5 yaş arası çocukları amacıyla, uygulama süresince aylık 400 lira bakım desteği veriliyor. Örneğin, imalat endüstriinde düzenlenen işbaşı eğitim uygulamaına katılan bir anne, 2019 senesinde 6 ay süresince aylık 2 bin 20 TL harçlık ve 400 TL bakım desteği olmak üzere toplam 2 bin 420 lira alabilecek.

6 AY SÜRÜYOR

İşsizlerin mesleki yeterliliklerini geliştirmelerini ve deney edinmelerini gerçekleştirmeyi hedefleyen işbaşı eğitim uygulamaları, çalışanların işgücü piyasasında kendilerini tanıtmaları yönünden da mühim bir fırsat sağlıyor. İşbaşı eğitim uygulamaı, bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde 6 ay kredi, başka sektörlerde 3 ay kadar uygulanıyor.

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Şekilli Yazı Yazma - Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Şekilli Yazı Yazma – Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformların yüzbinlerce kullanıcı mevcut. Bu kullanıcılar arasından sıyrılmak …

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir