Cuma , Haziran 21 2024
Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!
Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Devletten Bir Para Yardımı Daha! Tek Yapılması Gereken Başvurmak!

Devletten Bir Para Yardımı Daha! Tek Yapılması Gereken Başvurmak! Devletimiz her alanda yurttaşlarına yardım parası gerçekleştirmektadir. Fakat devletin herkese aynı anda süratli ulaşabilmesine imkân yok, bu amaçla şayet bir bireyin yardım etmeye gereksinimi varsa kesinlikle müracaat yapması gerekiyor.

Devletimiz her alanda yurttaşlarına yardım gerçekleştirmektadir. Fakat devletin herkese aynı anda süratla ulaşabilmesine imkân yok, bu amaçla şayet bir bireyin yardım etmeye gereksinimi varsa kesinlikle müracaat yapması gerekiyor.

Devletimiz mağdur olmuş olan bütün yurttaşlarına gereklu olan bütün yardımları yapıyor, bilhassa belediye, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve Vefa Grupları aracılığı ile milyonlarca TL yardımlar dağıtıldı. Fakat ülkemizde yaşamakta olan öyle şahıslar var ki onlar tamamıyla yardım etmeye muhtaç şahıslar.

İşte o şahıslar her ay devletten maaş alır gibi derli toplu bir şekilde her ay 1460 TL maaş alıyor. Fakat bu maaşı alabilmenin detaylı yolları var, bilhassa her başvuran bu yardımlardan faydalanamaz. Sadece belirlenmiş olan şartları karşılayan ve karşılayacağını taahhüt eden şahıslar devletten her ay 1460 TL maaş alabiliyor. İşte o şahıslara ait bütün detaylar…

Devletten Bir Para Yardımı Daha! Tek Yapılması Gereken Başvurmak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı her ay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na belirlenmiş olan maaş ödemeleri bütçesini gönderir. Gönderilen bu maaş amacıylade 1460 TL olan alanı evde bakım hizmeti veren şahıslara aittir.

Evde bakım hizmetini sunabilcek amacıyla ise bir engelli bireyin olması gerekiyor. Evde bakım maaşı almak amacıyla şahıslar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ait olan ve her ilçede tespit edilen birimlere müracaat gerçekleştirmek zorundadır.

Engelli bulunduğu amacıyla kendi bakımını yapamayan, mutlak suretle bakıma gereksinimi olan bireylerin bakımını üstlenen şahıslar devletten her ay derli toplu olarak 1460 TL maaş alırlar. Evinde hasta yakınına bakan vatandaşlara ödenen bu ödemeler aylık olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ödeniyor. Bu ödemelerden yararlanmak isteyen yurttaşların sağlamaları gereken bütün şartları alçakta bildirdiğimiz gibidir.

Devletten Bir Para Yardımı Daha! Tek Yapılması Gereken Başvurmak!

KİMLER AYLIK 1460 TL İÇİN BAŞVURU YAPABİLİR?

Evde bakım maaşı ödemeleri amacıyla müracaat yapacak olan bireylerin müracaat sırasında rastgele bir yetkinliğe sahip olmasına gerek yok. Herhangi bir engelli bireyin bakımını üstlenecek olan bireyin yalnızca hasta ve engelli olmaması yeterli olacaktır. Bunun amacıyla 16.12.2010 tarih ve 27787 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan” Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” kapsamında hastanelerden sıhhat raporu alınması gerekiyor.

Sağlık raporunda Engelli Sıhhat Kurulu Raporlarında engel seviyesi % 50 ve üzeri olup ağır engelli evet – hayır alanında evet ibaresi olması gerekiyor. Hem de bakımı yapılacak olan yurttaşların başkasının yardımı ve bakımı olmadan günlük yaşamına devam edemeyecek olan bütün vatandaşlarımızın bakımını üstlenen şahıslara asgari ücretin üçte biri denilen fakat her geride bıraktığımız ay zamlanan ve son tutarı 1460 TL olan ödemeler yapılır.

Devletten Bir Para Yardımı Daha! Tek Yapılması Gereken Başvurmak!

1460 TL İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILIR?

1460 TL maaş almak amacıyla ilk olarak yukarıda bildirdiğimiz gibi engelli ve en az yüzde 50 engel raporunun bulunması gerekmektedir. Kişinin şayet yüzde 50 ve aşağısında engel raporu bulunuyorsa müracaat prosedürü geçersiz sayılacaktır. Bu amaçla evde bakım yapılacak olan bireyin kesinlikle kurul doğrultusundan onaylanmış en az yüzde 50 ve üzeri raporunun olması gerekiyor. Bu aşamadan sonra yapılacak olan prosedür ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat müracaat yapmaları gerekiyor.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021 yılında net banka çağrı merkezi maaşları 4000-4500 arası belirlenmiştir. Ancak …

İndirim Çadırı Nedir & Nasıl Faydalanılır 2021

İndirim Çadırı Nedir & Nasıl Faydalanılır 2021

İndirim Çadırı Güzel olanaklardan biri de indirim olanakları sunan merkezler. Buralar da gayet yüksek fiyatlı …

2 Yorum

  1. Nereye basvurmam lazim bu yardimi almak istyorum

  2. Döndü Karataş

    İki tane çocuklarım var eşimden ayrıldım evim kira kendimde hastayım çalışamıyorum durumum yok bir gelirim yok kiram 600 elektrik su doğalgaz faturalarımı ödeyemiyorum kronik hastalığım var tek başına bir anne geliri olmadan çocuklarına nasıl bakar geçimini nasıl sağlar sizden yardımcı olmanızı istiyorum teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir