Pazar , Haziran 16 2024
Kira Yardımı Başvuruları Açıldı! E-Devlet Üzerinden Tek Tuşla Yapabilirsiniz!

Kira Yardımı Başvuruları Açıldı! E-Devlet Üzerinden Tek Tuşla Yapabilirsiniz!

Kira Yardımı Başvuruları Açıldı! E-Devlet Üzerinden Tek Tuşla Yapabilirsiniz! Korona virüs ardından milyonlarca vatandaşımızın işsiz kalması üstüne devletten yeni hamleler geliyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve iç ekonominin bir nebze daha düzeltilebilmesi amacıyla kira yardımı uygulanacağı duyuruldu

Korona virüs ardından milyonlarca vatandaşımızın işsiz kalması üstüne devletten yeni hamleler geliyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve iç ekonominin bir nebze daha düzeltilebilmesi amacıyla kira yardımı uygulanacağı duyuruldu. Kira yardımı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı doğrultusundan bütün gereksinim sahibi şahıslara yapılacak.

Kira yardımı almak amacıyla ise bireylerin mağduriyet hali ölçülüyor. Daha daha eskiden gelir testine girmiş olan şahıslar çok daha basit bir şekilde kira yardımı alabiliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kira sayesinde alakalı mühim açıklamalar yaptı. Bakan Kurum, yurttaşların mağduriyet yaşamaması amacıyla kira yardımını 36 aydan 48 aya çıkardıklarını açıkladı. Peki, e-Devlet’ten kira yardımı müracaatı nasıl yapılır, kimler kira yardımı müracaatı alabilir? İşte detaylar…

Kira Yardımı Başvuruları Açıldı! E-Devlet Üzerinden Tek Tuşla Yapabilirsiniz!
Kira yardımı müracaatı e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Fakat e-Devlet sizi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müracaat portalına yönlendiriyor. Bu portalda bütün verileri doğru ve kusursuz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Eğer hatalı bilgi verecek olursanız kesinlikle bundan sonra olacak olan yardım ödemelerinden faydalanmanızın önü kesilmiş olacak.

Kira yardımı almak amacıyla pek çok bireyin asılsız bilgi doldurduğu ve gereksinimi olmadığı durumda kira yardımı müracaatı yaptığı öğrenildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum husus ile alakalı açıklamalar yapar iken ilk olarak bütün kira yardımı müracaatı yapacak olan bireylerin kesinlikle gerçek manada gereksinim sahibi olması gerektiğine işaret etti.

KİRA YARDIMI BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

Devletten kira yardımı nasıl alınır sorusu ile internette arama yapan kullanıcılarımıza şunu belirtmeliyiz. Devletimizden kira yardımı almak amacıyla yoksulluk belgesine gereksiniminiz var. Eğer yoksulluk belgeniz var ise:

Kira Yardımı Başvuruları Açıldı! E-Devlet Üzerinden Tek Tuşla Yapabilirsiniz!

KİRA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Buradaki linke tıkladıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sitesine yönlendirileceksiniz. İlk sayfada açılan kısımda “Tüzel kişilik ve Kendim İçin” alternatifi var.

Kira yardımı talep ettiğiniz kirada oturduğunuz eviniz ise “Kendim İçin” opsiyonuna basın. Eğer dükkân ve işletme amacıyla kira yardımı alacaksanız “Tüzel kişilik” sekmesini seçmeniz gerekiyor. Bütün verilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra sağ alt kısımda tespit edilen “İleri” opsiyonuna basın. Karşınıza gelen sayfada yardım istekleri var. Burada arama yaparak “Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” sekmesini buluyoruz. Oradan sonra ise müracaatmıza devam ediyoruz ve müracaat sonlandırıyoruz. Fakat burada verilebilecek olan kira yardımı yalnızca evini kentsel dönüşüme verecek olan şahıslar amacıyla geçerlidir. O sebeple şayet kentsel dönüşüm ile ilginiz yok ise lütfen makaleye devam edin.

Kira Yardımı Başvuruları Açıldı! E-Devlet Üzerinden Tek Tuşla Yapabilirsiniz!

 

BAKAN KURUM AÇIKLAMA YAPTI!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum mevzuya dair açıklamalarda bulundu: Riskli ve rezerv yapı alanlarında muhtelif sebeplerle dönüşüm projesi bitmediği amacıyla evini alamayan vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması adına kira yardımını 36 aydan 48 aya çıkarıyoruz” verisini paylaştı.

KİRA YARDIMI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

KİRA YARDIMI YAPAN DİĞER KURUMLAR!

Kira yardımı yapan kurum yalnızca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı birimler olan Sosyal Hizmetler Vakıfları vardır. Bu vakıflar her Kaymakamlıkta tespit edilen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlıdır. Bu amaçla şayet kiranızı ödemekte aslında zorlanıyorsanız buralara müracaat yapabilirsiniz. Hem de belediyelerin alakalı birimlerine müracaat yaparsanız kira yardımı alabilme ihtimaliniz yüksek.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor! Ülkemiz de yaşanılan salgın hastalık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir